Röportajlar

Yeni teklisi “Emanet”i dinleyicilerle buluşturan Mina Huseyn ile bir röportaj…

Mina Huseyn… Azerbaycan’lı genç sanatçı Huseyn’i ülkemizde çoğu kişi 2018 yılında katıldığı O Ses Türkiye programının yanı sıra Son Mektup Çanakkale filmindeki rolü ve şarkılarıyla tanımıştı. En son yeni teklisi “Emanet”i WediaCorp Music ile buluşturarak Türkiye piyasasına ilk teklisini yapmış olan Huseyn ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Emanet’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda O Ses Türkiye’ye katılmaya nasıl karar verdiniz? O Ses Türkiye tecrübeniz size müziksel anlamda neler kattı?

-Emanet şarkıma kadar devam eden süreçte çok şarkılar çıkardım ve klipler çektim. Azerbaycan’da projelerim çok seviliyor ancak Türkiye’ye sunduğumuz ilk işimiz Emanet… İnşallah başarılı oluruz, çok heyecanlıyız. O Ses Türkiye’ye katılma sebebim Seda Sayan oldu, bana çok yardımı dokundu yarışma sürecinde. Üç jüriyi de döndürmeyi başardım, çok mutluyum. O Ses Türkiye bana müzikal anlamda çok yardımcı oldu, hayatıma renk kattı, Azerbaycan’da büyük başarılar elde ettim.

Profesyonel bir albüm yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Lay Lay’ın oluşum süreci nasıl gelişti? Albümünüz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Lay Lay şarkım çok dinleniyor ve şarkının sözleri herkesi çok etkiliyor. “Profesyonel bir albüm ne zaman?” diye çok soranlar oluyor, her geçen gün dinleyicilerimle aramdaki bağ da artıyor.

2020 ortasında “Brend” isimli EP’yi yayınladınız. EP’nin oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız?

-Brend şarkıma çok güveniyordum, YouTube kanalımda yayınladık, güzel gitti ama istediğim kadar değil diyebilirim. Belki de benim tarzıma çok uygun bir şarkı değildi! 

En son “Emanet”i yayınladınız. Sözleri yazan Funda Şen Demir, besteyi yapan Mursel Seferov ve düzenlemeyi üstlenen Elvin İvanov ile yollarınız nasıl kesişti?

-WediaCorp ile çalışıyordum ancak WediaCorp’un sahibi Funda Şen’i tanımıyordum. Kendisiyle tanıştık ve Emanet şarkısını çıkardık. Harika dönüşler alıyorum ve bu tamamen Funda hanımın başarısı. Nursel Elvin benim arkadaşım; onlarla çok iyi anlaşıyoruz, daha çok şarkılar yapacağız, yeni projeler yolda.

WediaCorp Music ile yollarınız nasıl kesişti?

-WediaCorp Music’i bir arkadaşım önerdi ve hemen çalışmaya başladık. İyi ki de çalışıyoruz. YouTube partnerliğimi üstleniyorlar, çok başarılılar ve arka tarafta harika bir ekip çalışıyor. Funda Şen’in de yeri bende ayrı ve çok değerli.

Bununla birlikte Asif Meherremov ile bir düet yaptınız “Bir Möcüze” Asif Meherremov ile yollarınız nasıl kesişti? Düetinizle ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Asif’le yollarımız o kadar komik kesişti ki! Bir restoranda tanıştık ve Mucize adlı şarkıyı yayınlamaya karar verdik, Tabii ki çok benim tarzım değildi ancak yine de yaptık ve güzel de oldu. Bana en çok yakışan şarkımın Emanet olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, Çanakkale Son Mektup filminde rol aldınız. Kadroya dahil olma süreciniz nasıl gelişti ve oyunculuğunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Azerbaycan’da sözleşmeli olduğum bir şirket vardı, beni dizilerden görüp beğenmişler ve onlardan teklif geldi. Film müziği istediler yaptım, daha sonra da sahneye aldılar oyunculuk yaptım, çok güzel ve çok keyifli günlerdi.

Emanet’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Emanet’ten sonra ilk işim Türkçe ikinci şarkıyı sevenlerime sunmak olacak. Sevenlerimin gönüllerini feth etmek ve kalplerine dokunmak istiyorum.

Mina Huseyn’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Emanet”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.