Röportajlar

Yeni teklisi “Geceye Sarılıyorum”u dinleyicilerle buluşturan Kemal Samat ile bir röportaj…

Müzik kariyerinde 6 yıla yaklaşan bir isim Kemal Samat… Tekli çalışmaları ve sahne performanslarının yanı sıra O Ses Türkiye’de de kendisini kanıtlamıştı. En son Eva Records etiketiyle yeni teklisi “Geceye Sarılıyorum”u dinleyicilerle buluşturan Samat ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

O Ses Türkiye’de Hadise’nin takımında yer almıştınız, bu tecrübe size neler kattı?

-Düşeş isimli teklimi çıkardığımda O Ses Türkiye sahnesine davet edilip şarkımı yorumlarken Hadise’nin gözündeki o ışıktan benimle gurur duyduğunu anladım.

Ben Daha Ölmedim ve Düşeş teklilerinin kliplerini Tamer Aydoğdu yönetmişti. Kendisiyle yollarınız nasıl kesişti?

-Müziksel kariyerimde her zaman en iyilerle çalışmayı kendime bir hedef edindim. Tamer Aydoğdu ile çok güzel kliplere imza attık. Benim çekimlerde de rahat olduğum zaten kliplerde de anlaşılıyordur.

Teklilerinizden biri de “Gidiyorum” oldu. Bu tekliyle ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-“Gidiyorum” duygu yoğunluğu açısından olduğu kadar yorumlanması da zor eserlerden sayılabilir. Sevenlerimizden gelen yorumlara da baktığımızda onların da bizden zaman zaman bu tarz şarkılar duymak istediğini görmek beni ve ekibimi çok mutlu etmiştir.

Öte yandan Sinan Özşeker eseri “Çingenem”i yorumlamanız ve klipte size ünlü dansöz Didem’in eşlik etmesi nasıl gelişti? Bu yorumunuzla ilgili dinleyicilerden ve bestecisi Sinan Özşeker’den nasıl geri dönüşler aldınız?

-Uzun zamandır planladığımız bir yorum diyebilirim Çingenem için. Ekibimle beraber ilk aklımıza gelen ise Didem’in klipte yer alması oldu. En iyi cover ödülü de getiren bir şarkı olup hem radyo hem de TV oldukça yoğun ilgi gösterdiler hala Çingenem yorumuma radyolarda rastladığımda ne kadar isabetli bir seçim yaptığımızı anlıyorum. Sinan bey çok beğendi. Hala görüşüyoruz, yeni projeler için de görüşmeler yapıyoruz. Çingenem’i YouTube sayfasında da yayınlamıştı zaten.

En son Kerim Araz eseri “Geceye Sarılıyorum”u Eva Records etiketiyle dinleyicilerle buluşturdunuz. Bu şarkıyı yorumlamaya nasıl karar verdiniz, nasıl geri dönüşler aldınız?

-Söz ve müziği Kerim Araz’a ait… İlk dinlediğimde “işte bu şarkı!” dediğim şarkılardan biri oldu çok heyecanlandırdı bu şarkı. Biraz da ters köşe yaptığımızı düşünüyorum  gelen muhteşem yorumlar beni gülümsetiyor. Çok çok mutluyum her gelen yorumu bizzat okumaya gayret ediyorum. Uzun soluklu bir şarkı olduğu ve demlenerek müzikseverlerin ruhuna işleyeceğine inanıyorum.

Yaptığınız çalışmalarda genellikle kemik bir kadroyu görmekteyiz (İlkan Günüç, Emre Kıral…) Böyle kemik bir kadrole yolumuza devam etmek sizin için nasıl bir duygu?

-Kemik bir kadromuz tabii ki var, benim yapımda da bu var zaten dostluklarım hep uzun solukludur ve hepsi ailem oldu artık… Mesleğinin en iyileri ile çalışma konusuna gelince hepimizin frekansı uyuyor istediğimiz şey hep kaliteli işler çıksın olduğu için tesadüf diye nitelendiremiyorum.

Pandemi öncesinde sahne çalışmalarınız yurtdışında devam etmekte idi. Yine bu çalışmalarınız devam edecek mi?

-Devamı hep olacak çünkü sahnede olmak dinleyenlerimle göz göze gelmek tarif edilemez bir duygu. Gelecek dönemler için sürprizlerimiz olacak.

Geceye Sarılıyorum’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? 

-Ekibimle beraber dur durak bilmeden hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Üzerinde karar verdiğimiz şarkılar var… Bunun yanısıra hala beklettiğim sürpriz bir iki şarkı daha var.

Kemal Samat’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Geceye Sarılıyorum”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.