Röportajlar

Yeni teklisi “Hayatıma Hoş Geldin”i Cabbar Şallıel Orkestrası eşliğinde dinleyicilerle buluşturan Emrah Doğan ile bir röportaj…

Emrah Doğan ile 2019 yapımı ilk teklisi “Sev” yayınlandığında bir röportaj yapmıştım. Şimdi ise Doğan, Cabbar Şallıel Orkestrası eşliğinde Jco Product etiketiyle yeni bir tekliye imza attı “Hayatıma Hoş Geldin”… Doğan ile Bi’Kuble için, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Sev ile Hayatıma Hoş Geldin arasında bir yıl var. Bu bir yılda müziksel anlamda neler yaptınız?

Sev klibim yayınlandıktan yaklaşık 1 ay sonraki dönem, PR çalışması yapmadan bu emeklerin duyulmayacağına inandığım dönemdir. O andan itibaren evimde kendi kayıtlarımı yapmaya yani daha amatör çalışmaya karar verdim. Hatta kendi performansımı cep telefonumla çekmeye başladım. Bu iki klip arasındaki süreç böyle başladı.

Hayatıma Hoş Geldin’i yorumlama süreciniz nasıl gelişti? Bu bağlamda eser sahibi Cabbar Şallıel ile yollarınız nasıl kesişti?

-Cabbar Şallıel ile tanışmamız konservatuvar sınavlarına hazırlık dönemine dayanır. Ben iki üniversitenin sınavını aynı yıl kazanınca diğer üniversiteyi tercih ettim. Yollarımız o dönemde bu şekilde ayrıldı ama iletişimimiz sürekli devam etti. Cabbar Şallıel Orkestrası’yla sıkça bir araya gelip ülke içinde ve dışında birçok konserler gerçekleştirdik. Tabi ki bu ortak çalışmalarımızı ben üniversite eğitimimi Ankara’da tamamlarken ve sonrasında İstanbul’da öğretmenlik ve farklı mekanlarda solistlik yaparken yürüttük. Bunların sonunda memleketim olan Gaziantep’e dönüş yaptım. Cabbar’la yeniden bir araya gelmiştik. Bunun adına “büyük buluşma” diyebiliriz! (gülüyor) Benim bestelerim olduğu gibi Cabbar Şallıel’in de yaptığı beste çalışmaları vardı. Onları benim okumamı istedi. İşte burada son çalışmamız olan “Hayatıma Hoş Geldin” adlı yeni bir dönem başladı… “Sev” adlı teklimin ardından çıkardığımız ilk ortak çalışmamızın adı oldu “Emrah Doğan feat Cabbar Şallıel Orkestrası – Hayatıma Hoş Geldin”…

Düzenlemeyi üstlenen Ali Dağcı ile yollarınız nasıl kesişti?

-Büyük emeklerle yapılan besteleri kaydetmeniz ve sonuçlarından muvaffak olmamız için sadece stüdyo bulmak yeterli olmayabilir. Bence o stüdyoda çalıştığın insanlar çok daha önemlidir. Ali Dağcı çok genç bir müzisyen. Birbirimize çok şey katabileceğimiz bir potansiyele sahip. Aynı dilden konuştuğumuzu anladığımızda çalışmaya başlamıştık zaten… Bir isim daha var burada olması gereken; Ziya Coşkun hocam… Bu değerli müzik adamının bize stüdyosunun kapılarını sonuna kadar açarak destek vermesi de “ekip ruhu” kavramının en güzel ıspatlarındandır.

Jco Product ile yollarınız nasıl kesişti?

-Jco, Ali’nin aracılığıyla “Hayatıma Hoş Geldin” şarkımızın netd müzik yayını için tesadüfen çalıştığımız bir şirkettir. Her klibimizde bize daha yakın olduğunu hissettiğimiz şirketlerle çalışma düşüncesinde ve görüşme halindeyiz.

Hayatıma Hoş Geldin ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İlk sorunuza cevaben söylediğim gibi şarkı ne kadar kaliteli olsa da PR çalışması yapmak zorunluluğu gibi bir gerçek var. Bizim PR’ımız şansımız ve kısmetimiz! Beklentimiz de bundan ibaret. Kaderde varsa başarı gelir…

Hayatıma Hoş Geldin’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Çok güzel şarkılarımız şu an dinleyicilerle buluşmak için sırasını bekliyor… Yani kısmetse daha çok görüşeceğiz…

Emrah Doğan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Hayatıma Hoş Geldin”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.