Röportajlar

Yeni teklisi “Matem”i dinleyicilerle buluşturan Aleyna Boz ile bir röportaj…

Aleyna Boz… TikTok’taki içerikleriyle tanınan Boz, ilk teklisi “Kafam Deli” ile de dikkat çekmişti. Şimdi ise Boz, yeni teklisi “Matem”i geçtiğimiz günlerde MGM Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Boz ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Kafam Deli’ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda TikTok’u nasıl keşfettiniz ve aldığınız geri dönüşler nasıl gelişti?

-17 yaşlarında üniversite sınavına hazırlanırken uğraş olsun diye indirmiştim TikTok uygulamasını. Videolar çekmeye başladım. Başta kötü eleştirilere maruz kalsam da sonradan çektiğim videolarla insanların sevgisini kazandım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Kafam Deli’nin oluşum süreci nasıl gelişti? Beste ve düzenlemeyi üstlenen Aşıl ile yollarınız nasıl kesişti?

-Şarkı çıkarmak için çıkardığımı söyleyebilirim bu konuda dürüst bir şekilde. Önce Sertan ile tanıştım o zamanlar Aşıl’la çalışıyordu. Ben de onun sayesinde tanışmış oldum. O dönem herkes bir şarkı çıkarmaya başlayınca “Ben neden yapmayayım?” diye düşünmüştüm.

MGM Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

Sertan vesilesiyle MGM ile çalıştık.

Kafam Deli ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Kötü geri dönüşler aldım. Sözleriyle çok fazla tepki aldım. Klip için aynı şekilde. Giyim kuşama bile laf edildi. Ancak reklamın kötüsü oldu diye düşünüyorum. Yine de çok güzel izlendi. Ben şarkımı seviyorum.

En son “Matem”i dinleyicilerle buluşturdunuz. Matem’in sözlerini birlikte yazdığınız Sertan Tatlıgöl ve beat-düzenlemeyi üstlenen Ege Eyioğlu ile yollarınız nasıl kesişti?

-İkinci teklim olduğu için başkalarıyla çalışma kararı aldım. Yine Sertan sayesinde. Sertan benim dostumdur. Bu süreçte tüm sıkıntıyı stresi de benim kadar o çekti. Matem’i bile onun içine sinmediyse sizlerle buluşturmama kararı aldık. İçine sindikten sonra paylaştık. Sertan kimlerle çalışıyorsa ben de bir şekilde onlarla çalışıyorum diyebilirim.

Matem ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel geri dönüşler alıyorum. Çünkü insanlar benim bu tarz söylediğim şarkıları çok beğeniyor ve bu tarz videolarım TikTok’ta milyonlarca insan tarafından izlenip 100.000’lerce beğeni alıyor. Geri dönüşlerden çok memnunum yani.

Matem’in klibini yöneten Bilal Aydın (Garip Yapım) ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İzmir’de bildiğim çok fazla yapım şirketi yok zaten. Bilal de çok güzel bir klip yönetmeni. Klip sürecimiz çok güzeldi. Eğlendik, güldük, yorulduk, gerildik, uykusuz kaldık ama sonunda her şeye rağmen başarılı oldu.

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Melankolik seviyorum ben.

Matem’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet. Piyasaya yön verecek bir şey olacağından emin olabilirsiniz. Her seferinde kendimi daha da geliştireceğim.

Aleyna Boz’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Matem”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.