Röportajlar

Yeni teklisi “Sensizim”i dinleyicilerle buluşturan Ersen Aslan ile bir röportaj…

Ersen Aslan… Ağabeyi Erbil Aslan gibi zamanda kendini müziğin içinde bulan ve “Merhamet” ile “Kalabalık” teklileriyle dinleyicilerin beğenisini kazanan Aslan,  Şimdi ise Dinç Müzik Yapım etiketiyle yeni teklisi “Sensizim”i dinleyicilerle buluşturan ve halen Almanya’da yaşayan Aslan ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Merhamet’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Her zaman çalıştım, kendimi geliştirdim ve çoğu zaman sahnelerdeyim. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Merhamet’in sahibi Çağlar Gündoğdu ile yollarınız nasıl kesişti? Bütün tekillerinizde düzenlemenizi üstlenen Selçuk Şahin ile yollarınız nasıl kesişti? Dinç Müzik Yapım ile yollarınız nasıl kesişti? Merhamet ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Sevgili Çağlar Gündoğdu ve Selçuk Şahin ile kuzenimin aracı olmasıyla tanıştım. Çağlar ağabey ile birlikte kendisinin birkaç bestesini dinledim ama Merhamet anında kulağıma bir ayrı hoş geldi ve o an hemen okumama müsaade etti. Selçuk ağabey ile de Merhamet’deki çalışmamızda çok memnun kaldım ve ondan sonraki 2 teklimde de yine Selçuk Şahin imzası var. Dinç Müzik Polat Şenol ağabeyim ile “Merhamet” çalışmasında tanıştık, ve “Kalabalık”, “Sensizim” ile devam ettik. Güzel geri dönüşler aldım tabii, o zamanlar yazan soran çok insan oldu. Profesyonel stüdyo kayıtlarım Merhamet ile başladı. Onun için de Merhamet benim için çok özel bir şarkı. Emeği geçen herkese tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum...

İkinci tekliniz “Kalabalık” oldu. Kalabalık’ın sahibi Berke Akkurt ile yollarınız nasıl kesişti? Kalabalık ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? Ayrıca Kalabalık’a bir Club Mix yayınlamanız nasıl gelişti? Club Mix’i düzenleyen Alişan Aslan ile yollarınız nasıl kesişti ve Club Mix ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Sevgili kardeşim Berke Akkurt ile ortak bir arkadaş aracı olmasıyla tanıştık ve kendisinin çok iyi bir yazar olduğunu görünce, yeni şarkımın nasıl bir tarzda olacağını söyledim kendisine ve “Kalabalık” bu şekilde ortaya çıktı. Yayınlandıktan sonra olağanüstü dinlendi şarkı. Öncelikle dinleyen herkese teşekkür ediyorum. Çok beğenildi, gerçekten çok yazan oldu beğendiklerini dile getirdiler hala da dinleniyor olması beni çok mutlu ediyor. Club Mix’i yapma sebebimiz aslında şarkı çok iyi dinlenmiş olmasından dolayı oldu ve dinleyenlere farklı bir versiyon daha sunmak isteyerek Club Mix’İ Polat ağabeyim ile işinde iyi olduğu için sevgili Alişan Aslan’a emanet ettik. Güzel, farklı bir versiyon cıktı. Club Mix biraz daha farklı bir versiyon olduğu icin geri dönüşleri de farklı oldu. Çoğu orjinalini daha çok beğendi ama tabii ki Club Mix’i orjinalinden bile beğenenler oldu.

En son yine Akkurt eseri “Sensizim”i dinleyicilerle buluşturdunuz. Şarkının yorumlanma süreci nasıl gelişti ve Sensizim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Aranjörlüğünü yine değerli Selçuk Şahin yaptı ve çok beğenilen bir şarkı oldu. Süreç aslında iyi geçti. Berke kardeşim yine güzel bir şarkı yazdı ben de duygularımı ve kendi yorumumu katarak okudum. Güzel yorumlar aldım yazanlara şarkıyı dinleyenlere teşekkür ediyorum ama mesela bazı insanlar da bana hareketli şarkı yapmamı yazdılar yorumların arasında böyle yorumlar da oluyordu tabii. Ama genel anlamda yaptığım şarkılar da çok şükür ki hep beğenilen şarkılar oldu, güzel yorumlar aldım…

Ayrıca Sensizim’in klibini yöneten Onur Karaçağ ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşumu nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Sevgili klip yönetmeni Onur Karaçağ’a burdan tekrar teşekkür ediyorum çok güzel bir iş çıkardı kendisi. Kendisiyle yollarımız Dinç Müzik Polat ağabeyim ile kesişti. Klibin oluşumu aslında çok zor olmadı. İyi bir ekip calışması vardı ve her şey planladığımız gibi oldu. Genel anlamda çok güzel geri dönüşler aldık ve şarkı güzel bir dinlenme grafiğine ulaştı.

Sensizim’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet var. Çok güzel bir çalışma olacağından eminim çok fazla açıklamak da istemiyorum sürpriz olsun diye. Ama güzel olacağından hiçbir şüpheniz olmasın, takipte kalın…

Ersen Aslan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sensizim”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.