Röportajlar

Yeni teklisi “Sevda Sözü”nü dinleyicilerle buluşturan Seren Uzun ile bir röportaj…

Seren Uzun’u geçen sene Serdar Ayyıldız ile hazırladığı ilk teklisi “Pulim” ile tanıdık ve başta memleketi Trabzon olmak üzere tüm Türkiye’de dinleyicilerden büyük ilgi gören bu teklinin ardından Uzun, birbiri ardına tekliler yayınlamaya devam etti. En son Goed Music etiketiyle “Sevda Sözü”nü dinleyicilerle buluşturan Uzun ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklilerini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Pulim’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Üniversitedeki müzik eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Profesyonel müzik hayatım TRT Trabzon Radyosu Gençlik Korosu’nda eğitim alarak başladım. Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik bölümünü bitirdikten sonra öğretmenlik mesleğime başladım. Birçok sanatçıya back vokallik yaptım.

Pulim’i yorumlama süreciniz nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Pulim benim dönüm noktam oldu diyebilirim. Yıllarca verdiğim emeklerimin karşılığını aldığımı hissettim. Çok güzel geri dönüşler aldım, dualar aldım. Değerli insanlarla tanıştım. Bu beni daha çok motive ediyor. “Pulim” bana çok şey kazandırdığı için hayatımda çok özel bir yerde.

2020’de ilk olarak “Yalnız”ı dinleyicilerle buluşturdunuz. Bu bağlamda eserin sahibi Emre Şakar ve Backdrop Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? Yalnız ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Sevgili Yusuf Öztürk ve Uğur Özdemir ile yıllar önce tanıştık. Pulim’den sonra da bu yolda beraber çalışmaya karar verdik. Daha sonra bu vesileyle Emre ile tanıştım ve bana çok inandığım “Yalnız” şarkısını yazdı. Aylardır emek verdiğimiz şarkımızı hazırladık. Dijital platformlarda çıktı fakat pandemi sürecinden dolayı klibimizi erteleme kararı aldık. Henüz net bir tarih belirlemedik.

Haziran ayında Volkan Arslan ile “Dayan Yüreğim”i dinleyicilerle buluşturdunuz. Bu bağlamda Volkan Arslan ile ortak bir çalışma yapmaya nasıl karar verdiniz ve Dayan Yüreğim ile ilgilli nasıl geri dönüşler aldınız?

-Sevgili Volkan Arslan ile dostluğumuz 8 yıla dayanıyor. Beraber bir proje yapmayı hep düşünüyorduk, bu zamana kısmetmiş. Çok sevdiğim bu türkü sevgili abim Erkan Ketenci’ye ait. Hala güzel paylaşımlar almaya devam ediyorum.

En son “Sevda Sözü”nü dinleyicilerle buluşturdunuz. Bu bağlamda eserin sahibi Sema İnal ve Ceydar (Ali Atınç Güngör) ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yol arkadaşlarım BackDrop Media sayesinde Sema ve Ceydar ile tanıştım. Bu güzel proje için bir araya geldik. Eğlenceli bir klip çektik. 

Sevda Sözü ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Herkes şarkıyı ayrı, klibi ayrı sevdi…

Sevda Sözü’nden sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Şu an kayıtlarını aldığımız 3 projemiz var. Bunun yanında çok değerli 2 isimle düetimiz olacak. Projeler için henüz net tarih belirlemedik. En kısa zamanda sevdiklerimizle buluşturacağız. 

Seren Uzun’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sevda Sözü”nü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.