Röportajlar

Yeni teklisi “Söz Vermedim”i dinleyicilerle buluşturan Ezgi Sağlık ile bir röportaj…

Ezgi Sağlık ismini çoğu dinleyici Anıl Emre Daldal ile yaptığı düeti “Yanımdasın” ile duydu. Müziğin aileden beri eğitiminden gelen Sağlık, yoluna kendi şarkılarıyla devam etti ve ilk teklisi “Tilki”den sonra şimdi ise kendi eseri alternatif tınılı yeni teklisi “Söz Vermedim”i Avrupa Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Sağlık ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Zaman içinde Öncelikle Yanımdasın’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Erzurum doğumluyum. Ailemde herkesin müzikle yakından bir bağı olduğu için küçüklükten beri şarkılar söylüyorum. Üniversitede de konservatuvar bölümünü seçtim ama eğitim hayatımı bir süreliğine durdurma kararı verdim.

Yanımdasın teklisiyle Anıl Emre Daldal ile bir araya gelmeniz nasıl gelişti? Yanımdasın’ın kayıt süreci nasıl gelişti ve Yanımdasın’daki performansınız ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Kendisiyle ortak bir arkadaş sonucu bir araya geldik ve söz-müziği kendisine ait olan Yanımdasın’ı İzmir’de kaydettik. Güzel dönüşler aldım. Gelen tepkilere göre beğenilmiş gibi duruyor. Yeni şarkılarımı bekleyen insanlar edinmek güzel bir his!

Yanımdasın’ın Daldal tarafından farklı versiyonları daha yapıldı. Bu versiyonlardan hangisini özellikle başarılı buldunuz? Bu versiyonlar ile ilgili de geri dönüşler aldınız mi?

-Şarkının orijinal halini tercih ederim. Ama insanlar bu tarz versiyonları da çok seviyor. Sosyal medyanın etkisiyle bu tarz versiyonlar çok ilgi çekebiliyor. Herhangi bir geri dönüş almadım açıkçası. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Tilki’nin oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemenizi üstlenen Halil Anıl Avcı ile yollarınız nasıl kesişti? Tilki ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Tilki’ye karar verene kadar aslında hali hazırda sanırım 4-5 teklim demo halinde bekliyorlardı. İlk olarak Tilki’yi yapmaya karar verdik ve gitarlarını Mehmet Şen’in çaldığı altyapısını Mert Yalçın’ın yaptığı ve söylediğiniz gibi Halil Anıl Avcı’nın düzenlemesini yaptığı Tilki ortaya çıktı.  Sosyal medya üzerinden tanıştık Halil Anıl ile. Tilki’yi çok insan beğendi… Özellikle yakın çevremde sürekli dinleniyor. İlk şarkım olduğu için heyecan vericiydi.

En son yine Avcı düzenlemesi “Söz Vermedim”i dinleyicilerle buluşturdunuz. Söz Vermedim’in oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda Yanımdasın ile çalıştığınız Avrupa Müzik ile bu sefer solo projenizde çalışmanız nasıl gelişti?

-Tilki’yi bağımsız bir şekilde yayınladıktan sonra Avrupa Müzik ile çalışmaya karar verdim. Tilki’de olduğu gibi çalıştığım arkadaşlarımla devam ederek Söz Vermedim ortaya çıktı. Tilki’de de olduğu gibi kapak tasarımları Bengi Çelikbaş’a ait.

Söz Vermedim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Söz Vermedim dijital platformlarda listelere girince ivmesi daha da hızlandı. Bu yüzden geri dönüşler Tilki’ye göre çok daha fazlaydı. Kişisel listelerine alan insanlara baktığım zaman beğenildiğini düşünüyorum.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Yaptığım müzikler aslında yapmak istediğim tarz değil diyebilirim. R&B / Trapsoul gibi iki şarkı çıkarmama rağmen tam olarak yapmak istediğim tarzı ben de bilmiyorum açıkçası. Şarkıları yayınladıkça nereye evrileceğini hep beraber göreceğiz! (gülüyor)

Söz Vermedim’den sonra yapmak istediğiniz çalışmalar var mı?

-Dediğim gibi hali hazırda demolarım var. Yavaş yavaş çıkaracağız Avrupa Müzik ile. Hatta buradan duyurmuş da olayım. Aksilik çıkmazsa çok yakında Hep Aklımdasın isimli yeni bir tekli geliyor.

Ezgi Sağlık’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Söz Vermedim”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.