Müzik Haberleri

Alternatif müzik grubu PAZ’dan bir ilk albüm : “can”

PAZ grubunun ilk önce tekli olarak çıkardığı “can” bu sefer 7 şarkı daha eklenerek grubun ilk albümü olarak Lin Records etiketiyle dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu. PAZ, ismini grubun ruhuna da ayna tutan, İspanyolca ‘barış’ kelimesinden alıyor. Grup, 8 şarkıdan oluşan “can” albümü ile dinleyiciyi melankolik ama umutlu, isyankar ama sakin iç dünyasına davet ediyor. PAZ’ın ilk göz ağrısı, iyi müzik sevdalısı herkesin radarına girmeye talip.

Gitar ve vokalde Barış Çakmakçı’nın, gitarda Baturalp Özcan’ın, bas gitarda Erinç Odabaş’ın, saksasfonda İpek Kahraman’ın, davulda ise Anıl Dağ’ın yer aldığı albüm, Dayımlar Stüdyosu’nda kaydedilirken, mix çalışmasını grup üyeleri, mastering çalışmasını ise Ahmet Gökhan Coşkun yaptı. Albüm kapak tasarımı ise ressam Halil Vurucuoğlu’nun imzasını taşıyor.

Post Rock’tan caza, Alternatif Rock’tan Progresif Rock’a uzanan albümü grubun vokalisti Barış Çakmakçı şu sözlerle anlatıyor :

“2013 sonrası alışık olduğumuz Türkiye’nin hızla değişimi beni ve müziğimi derinden etkiledi. Hayatın odağına müziği koyarak bir yol çizmenin giderek zorlaştığı bir dönemde, etrafımda gelişen olaylara karşı içimdeki çaresizlik, isyan ve yeniden filizlenen umudun bir sarmal gibi birbirine geçtiği karışık iç dünyam, bu şarkılarda bir şekle büründü. Sürüklendiğimiz o karanlık yerlerde besteler olgunlaştı ve üç yılın sonunda bu dönemin hikayesini anlatan bir albüme dönüştü.”

“can” tüm dijital platformlarda!