Müzik Haberleri

Ayrık Otu grubuyla tanıdığımız Deniz Perhan’dan bir ilk albüm : “The Small Town”

Ayrık Otu grubu ile tanıdığımız müzisyen Deniz Perhan, grubun dağılmasının ardından kendi çizdiği yol haritasında adım adım ilerliyor.

Perhan, Türkiye’de santur icracılığının hakkını veren ve santur ezgileri ile bir güzellikte buluşmayı hedefleyen isimlerden biri. Geçtiğimiz yıl ilk teklisi olan “Mommy’s Cardie” ile dinleyicisine merhaba diyen Perhan’ın güzel tepkileri beraberinde getiren ilk teklisinin ardından, 2019 yılı başlarında ikinci çalışması “Funeral In The Village” ile de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Şimdi ise Perhan, yılların birikimi ve ayların çalışması ile ortaya koyduğu İnorganik Müzik etiketiyle yayınlanan ilk albüm çalışması “The Small Town” ile yeniden müzik sahnesinde.

Perhan, “Küçük şehirlerin, küçük evlerinden yeryüzüne sığmayan hayaller kuran güzel çocuklara…” diyerek albümü dinleyicisine armağan ediyor.

7 şarkıdan oluşan mütevazi albümünde yer alan şarkılarının isimleri, kendi içlerinde bir anlam bütünlüğü oluşturuyor ve Perhan’ın hayatınındaki belirli zaman dilimlerine atıfta bulunuyor. Albümdeki altı şarkı, Perhan’ın minimal tarzda hazırlanmış kendi bestesi.

Yine albüm içinde yer alan bir başka şarkı School Years ise bizim Avusturya İşçi Marşı olarak bildiğimiz, Sovyetlerin ünlü marşı, The Red Army Is The Strongest’ ın santur ile düzenlenmiş hali. Albümün mix çalışması Deniz Perhan, mastering çalışması ise Cansın Dalak imzası taşıyor. Distant Lands ‘de; gitar ve basta Berat Hasırcı, Perhan’a eşlik ediyor. The Small Town’un, insanın uzak diyarlara olan özlemini uyandıran ve albüm ismiyle bütünleşen fotoğrafı ise Samet Can Erçevik’in bir karesine ait.

Deniz Perhan’ın ilmek ilmek dokuduğu albümü The Small Town, tüm platformlarda!