Müzik Haberleri

Başarılı müzisyen Reha Hendem, şimdi de solo olarak ilk teklisiyle geliyor : Sonunda…

Özlem Tekin, Kargo, Yakup, Jabbar, Bedük, Sugarfree, Ankara Kent Orkestrası gibi birçok müzisyen ve müzik grubuyla çalışan, yıllarca efsane rock grubu Soul Stuff’ta basgitar çalan ve aynı zamanda 2007 yılında Münih’te yapılan MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Yakup grubu ile birlikte ilk üçe kalarak Türkiye’yi başarıyla temsil eden besteci, söz yazarı, enstrümanist ve vokalist Reha Hendem, sözü ve müziği kendisine ait olan ilk teklisi “Sonunda”yı Garaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu.

Hendem, “Sonunda” şarkısında geçmişte yaşadıklarıyla yüzleşen ve yeni bir başlangıç yapmaya karar veren bir adamın hikayesini anlatıyor.

Mix ve Mastering çalışmasını Depeche Mode, Nick Cave, David Bowie gibi isimlerle çalışmış Kevin Paul’un Londra’da yaptığı şarkının klibi ise Can Kınalıkaya tarafından sinematografik bir anlayışla siyah beyaz çekildi. Davulda Mert Alkaya, klavyede Evrim Tüzün ve gitarda Safa Hendem’in yer aldığı projede, basgitarı da Reha Hendem kendisi çaldı.
Rock müziğin fenomen ismi Teoman’ın da “Son zamanlarda dinlediğim güzel şarkılardan biri… yorumunu yaptığı “Sonunda” Ses Sanayii ve Pür Stüdyoları’nda kaydedildi.  

Reha Hendem’in yıllarca sahnede kendine has yorumu ile cover’ladığı, müzik tarihine damgasını vurmuş sanatçıların şarkılarını hafızalarına kazıyanlar veya rock müzikte yeni bir nefes arayanlar, “SONUNDA”u tüm dijital platformlardan dinleyebilirler.
Besteci, söz yazarı, enstrümanist ve vokalist Reha Hendem, müzik kariyerine İzmir’de yerel kulüplerde sahne alarak başladı. İstanbul’a geldikten sonra Özlem Tekin, Kargo, Yakup, Jabbar, Bedük, Sugarfree, Ankara Kent Orkestrası gibi birçok müzisyen ve müzik grubuyla çalışan sanatçı, yıllarca efsane rock grubu Soul Stuff’ta basgitar çaldı. 2007 yılında Münih’te yapılan MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Yakup grubu ile birlikte ilk üçe kalarak Türkiye’yi başarıyla temsil etti.