Müzik Haberleri

Bora Yeter Collective projesinin yeni ürünü; bu sefer Tuna Velibaşoğlu katılımı ile ”Odam Kireç Tutmuyor” oldu…

Kolpa’dan tanıdığımız Bora Yeter ve İzmirli elektronik müzik grubu DiscØguru (Can Levent ve Yaz Hünkar)’nun bir araya geldiği, eski şarkıları değişik vokal ve müzisyenlerle elektronik müzik tarzında günümüze uygun bir şekilde yeniden düzenlemeyi amaçlayan Bora Yeter Collective projesinin ilk ürünü ‘Kimse Bilmez’, Eda Gören’in katılımı ve video klibiyle dinleyicilerden büyük ilgi gördü.

Şimdi ise projenin yeni ürünü, bu sefer Seksendört grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu’nun katılımı ile herkesin sevdiği anonim türkü ‘Odam Kireç Tutmuyor’ oldu ve tekli, Garaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

Şarkıyla ilgili ilk fikirin oluşması ve stüdyo aşaması İzmir’de gerçekleşti. Vokal kayıtları Ankara’da kaydedilen şarkının İstanbul’da ise canlı kayıtları, miks ve mastering’i yapıldı.

Tuna Velibaşoğlu gibi etkileyici bir vokalist ile biraraya gelen bu ekip sayesinde; sektörün gençleriyle deneyimli müzisyenleri birlikte üretme şansı yakalamış oluyor.

Çok yakında yeni şarkılar da yayınlayacak ekip, bu projeyi sahneye de taşıyacak. 

Serdar Börcan yönetmenliğinde Balıkesir’in Mehmetalanı köyünde çekilen etkileyici video klip için yerel halk büyük ilgi gösterdi ve çekimlerde yardımcı oldu.

Klipte; bir çobanın kendisiyle yüzleşmesi ve sevdiği kızla olan hikayesi kısa film tadında anlatılıyor. 3 günde çekimi tamamlanan klipte, şarkı sözlerinde de değinilen aşk, aile, yaşam, dönüşüm ve ölüm gibi kavramlar işleniyor. 

Odam Kireç Tutmuyor, tüm dijital platformlarda!