Müzik Haberleri

Çağberk’ten yeni bir konsept : Dünya Şarkıları…

2019’u “Bugün Git Yarın Gel” ve “Benim Güneşim” isimli iki tekliyle tamamlayan Ankaralı sanatçı Çağberk, 2020 yılına YouTube kanalında yayınladığı 2 yeni yabancı cover ile merhaba diyor. 

İlk önce, Ukraynalı Okean Elzy grubunun en ünlü şarkısı “Obiymy”i yayınlayan Çağberk, ardından ünlü bir Rus şarkısı “Rodina”yı dinleyicielrle buluşturdu.

“Obiymy” stadyumlarda 85.000 kişi tarafından aynı anda söylenen bir klasik. Şarkının bu kadar sevilmesinin nedeni savaşın getirdiği acıları ve iki sevgilinin birbirine kavuşma ümidini anlatan gerçek dramlardan esinlenmiş bir hikayesi olmasından geliyor.

“Rodina” ise Sergey Trofimov tarafından bestelenen ve Rusya’da bir çok şarkıcı tarafından da yorumlanmış ve çok sevilmiş bir başka klasik.

Uzun süren aksan çalışmaları sonrası bir Türk yorumcu olarak bu şarkıları söylemek Çağberk için de çok heyacanlı bir süreç olmuş ve canlı performans kliplerinin düzenlemesi ve yönetmenliği de Çağrı Ünsal imzası taşıyor.

Çağberk, ayrıca YouTube kanalı için dünya şarkıları konseptinin devam edeceğini yakın zamanda bir İspanyolca ve bir Korece şarkı da yorumlayacağının müjdesini veriyor.