Müzik Haberleri

Erhan Güleryüz’ün 1996 yılında Meçhul Şarkıcı ismiyle çıkardığı albümü Garibim, yıllar sonra dijital platformlarda yerini aldı…

Erhan Güleryüz ismini çoğu dinleyici, Ayna grubu ile tanıdı. Ancak Ayna grubundan önce Güleryüz, Güller Açtı ismindeki ilk albümünü çıkarmış, televizyon programları ile duyulan ancak dinleyiciyle pek buluşamayan ilk albümden üç yıl sonra, 1996’da Meçhul Şarkıcı ismiyle ‘Garibim’ isimli bir albüm çıkarmıştı; herkesin merak ettiği ‘meçhul şarkıcı’nın kim olduğu ise yıllar sonra çözülebilecekti.

8 tane Güleryüz eserinin bulunduğu ve Erol Köse prodüksiyonu olan albüm Mayıs 1996’da, Ayna’nın ilk albümü ise Aralık 1996’da dinleyicilerle buluşmuştu. Bununla birlikte albüme ismini veren eser ‘Garibim’ ise 1998 yılında ‘Dön Bak Aynaya’ albümünde, ‘Gelincik’ ise 2000 yılında Ayna’nın ‘Şarkılar’ albümünde de yer aldı. 

Yeniden basılmadığı için müzik marketlerde bulunamayan ve dijital platformlarda da yer almayan ‘Garibim’ yıllar sonra Poll Production etiketiyle yeniden dijital platformlarda yerini aldı…

Güleryüz, albümün içinde şu sözlere yer vermişti : ‘Açız biz! Biliyorum, dostluğa, kardeşliğe, sevgiye açız…’ Albüm, çıkışından 23 yıl sonra yeniden keşfedilmeyi bekliyor.