Röportajlar

İlk teklisi “Ah Ettim Sana”yı dinleyicilerle buluşturan Zehra Atmaca ile bir röportaj…

Zehra Atmaca… Almanya’da geçen hayatı içinde aldığı müzik eğitimleriyle kendisini geliştiren Atmaca, Adnan Fırat eseri ilk teklisi “Ah Ettim Sana”yı geçtiğimiz haftalarda dinleyicilerle buluşturdu. Atmaca ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk. 

Öncelikle “Ah Ettim Sana”ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda almış olduğunuz müzik eğitimleri size neler kattı?

-Küçük yaşta babamın yönlendirmesi sesimi keşfetmesi ile gitar eğitimi devamında ise Dr. Dahim Gözüm’ün kurucusu ve öğretmeni olduğu değerli Necdet Tokatlıoğlu tarafından Almanya’da uzun yıllar şan ve piyano eğitimi aldım. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? “Ah Ettim Sana”nın sahibi Adnan Fırat ve düzenlemeyi üstlenen Ödül Erdoğan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Türkiye’de ise çok değerli aranjör Vokal koçu Ödül Erdoğan ile tanışma fırsatı yakaladım. Kendisinden şan eğtimi almaya devam ederken bunu profesyonel bir şekilde yapabileceğimize dair fikir oluştu. Ödül hocamın da beraber çalıştığı çok değerli söz yazarı sanatçı Adnan Fırat ile tanıştım.

Ah Ettim Sana ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şu ana kadar henüz daha 1 ay olmasına rağmen çok fazla radyo tarafından şarkım çalınmaya başladı. Dönüşler ilk şarkım olmasına rağmen çok gurur verici ve çok pozitif, bu dönüşler her anlamda bana her konuda çok destek oluyor.

Ah Ettim Sana’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Yurtdışında aldığım ayrıca yabancı dil eğitimlerimle ile ileride Türkiye’yi yurtdışında temsil etmeyi çok istiyorum. Dünya listelerindeki müzikleri Türkiye’deki hit şarkıları devamlı takip eden biriyim. Şu anda hazır iki şarkım daha var. Onları da sizlerle buluşturacağım. Sesim beni terk etmediği sürece son nefesime kadar şarkı söylemeye devam edeceğim.

Zehra Atmaca’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Ah Ettim Sana”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.