Röportajlar

İlk teklisi “Beni Sar”ı dinleyicilerle buluşturan Rümeysa Arslan ile bir röportaj…

Rümeysa Arslan… Müziğin eğitiminden gelen ve oyunculukla da ilgilenen Arslan,  alternatif tınılı ilk teklisi “Beni Sar”ı Malkoc Time Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Arslan ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Beni Sar”a kadar olan, konservatuvar eğitimiyle şekillenen müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Müzik benim için küçüklüğümden beri duygularımı yansıtmam için bir aracı. 2017’de konservatuvarı kazandım. 1 sene o atmosferin içerisinde yer alabildim, sonrasında oyunculuk yapmaya başladım. Benim için büyük bir ara olmasına rağmen müzik her an hayatımın içindeydi. İlk şarkımı 2019’da yazdım. Söz yazıyordum ama tam anlamıyla hazır olan bir şarkım olmamıştı. 16 Ocak 2020’de ilk defa her şeyi bana ait hazır bir proje vardı fakat hepimizi etkileyen pandemi şartlarında ertelendi. 2 senelik süreç boyunca da bazı durumlar uzak kalmama neden oldu ama belki de bundan sonra doğacak olan çocuklarım bu sürecimden nefes bulacak. İlk teklim benden var olmasa da çok sevdiğim dostum Polen Kulkara vesilesiyle sizlerle buluştu. O kadar tanıyor ki beni, sözler benim dilimden dökülüyor gibi…

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda “Beni Sar”ın sahibi Polen Kulkara ve hem prodüksiyonu (Malkoc Time olarak) hem de düzenlemeyi üstlenen Kaan Malkoç aka Big K ile yollarınız nasıl kesişti?

-Ben uzun süredir müziğimi herkesle buluşturmak istiyordum. Polen ile sürekli “Ne yapabiliriz?” diye düşünüyorduk. Bir gün bana geldi ve “Senin için bir şarkı yaptım, dinle. Eğer kabul edersen bunun ilk şarkın olmasını çok isterim!” dedi. Zamanlaması da harikaydı, ruhsal olarak bu şarkıya çok ihtiyacım vardı. Zaten dinlediğim gibi bayıldım. “Hadi bunu yapalım!” dedik sonra da, ve evet herkesin merak ettiği soru… Polen ile Instagram sayesinde tanıştık. Bu tarz ihtimaller pek olmuyor aslında ama bir şey sizi çeker ya bizim de o misal oldu. Benim hikayeme yanıt vermişti Polen, ben de ona cevap verdim. Ortak arkadaşlarımız da vardı sonra oradan dostluğumuz pekişti. Birbirimizin hayatına hep müziği getirdiğimizi hissediyorum. Kaan’ı da onun sayesinde tanıdım. Harika bir ekipler, herkes işini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor bu da kaliteli ve çok keyifli projeler çıkmasına sebep oluyor. Mutlu ve gururluyum bu ekibe dahil olduğum için.

Beni Sar ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Beni yakından tanıyanların ilk tepkileri “Tüylerim diken diken oldu!” demekti. Dönüşler güzel, kötü bir yorum almadım henüz. Dinleyen ve destekleyen herkese teşekkür ederim…

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Klişe bir söylem olacak ama sanırım bana dokunan birçok müzik tarzını seviyorum. Genelde R&B, pop ya da rock dinleyip söylemeyi seviyorum. 80-90’ların müziğini dinlemekten büyük keyif alıyorum.

Beni Sar’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Olay ilk adımı atmaktı. Bundan sonrası en güzel şekilde devam edecek. Polen ile beraber de bir sürprizimiz olacak ilerleyen aylarda. Onun için fazlasıyla heyecanlıyız. Biz müziğimizle hep buralardayız, umarım sizin de güzel kalplerinize dokunabiliriz.

Rümeysa Arslan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Beni Sar”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.