Röportajlar

İlk teklisi “Bırak Kendini”ni dinleyicilerle buluşturan Serkan Aras ile bir röportaj…

Serkan Aras… Uzun zamandır müzikle ilgilenen ve Knees Up grubunun da bir üyesi olan Aras, grup arkadaşlarının bir eseri olan alternatif tınılı “Bırak Kendini”yi ilk teklisi olarak Garaj Müzik etiketiyle buluşturdu. Aras ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Bırak Kendini”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda Kness Up grubuna dahil oluşunuz nasıl gelişti ve grup deneyiminiz size neler kattı?

-Knees Up ekibiyle yollarımız 2021 yılının Temmuz ayında kesişti. “Bırak Kendini”sin de söz yazarlarından olan Nesem Yenipazar vesilesiyle bu güzel ekiple tanıştım ve ilk andan itibaren enerjilerimiz müthiş tuttu. 1 yıldır çok güzel projelere imza attık. Onlarla birlikte çalışmak hem üreticiliğimi hem de çalışkanlığımı arttırdı. İyi ki dediğim çok insan var bünyesinde ve iyi ki de onlarla tanışmışım.

Bir tekli yayımlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Kness Up’tan Caner Yemez ile Nesem Yenipazar’ın yazıp Öğünç Başara’nın düzenlediği “Bırak Kendini”nin oluşum süreci nasıl gelişti? Garaj Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Nesem Yenipazar sayesinde Knees grubunun da üyeleri olan Caner Yemez ve Öğünç Başara ile bir sahne vesilesi ile tanıştım. Kısa sürede oluşan enerji projeler üretme şansı kazandırdı. “Bırak Kendini” ile başlangıç yaptığım bu güzel ekiple yeni projelerin de devamı gelecektir. Şimdiden hazır olan şarkılarımızı birer birer sizlere sunacağız. Aslında “Bırak Kendini”yi ilk sunduğumuz insan sevgili Banu Eren’di. Bizim için birçok adımın başlangıcı oldu, bunlardan birisi de sevgili Haluk Levent’e projemizi sunması oldu. Haluk Abi de bize yol göstererek Garaj Müzik ile tanışmamızı sağladı. Banu Eren ve Haluk Abi’ye çok teşekkür ederim.

 “Bırak Kendini” ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-“Bırak Kendini”yi yayınlamadan önceki müzik hayatımda çok çeşitli tarzlarda müzik projelerinde yer aldım. Müzik kariyerime çok erken yaşta başladım. İlerleyen zamanlarda müzisyenliğe ve solistliğe adım attım ve bu süreci de “Bırak Kendini” teklisiyle taçlandırdım.

Klibi yöneten Batuhan Yılmaz ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Projelerini yakından takip ettiğim vizyonunu beğendiğim genç ve yetenekli bir yönetmen olan Batuhan Yılmaz ile bizzat bu klip için iletişime geçtik. Klip ile ilgili düşüncelerimizi yönetmenize sunduk. Doğru enerji yakaladığımızı klip yayımlandıktan sonra gelen samimi, sıcak, eğlenceli ve tam bir yaz klibi olduğunu yorumlardan gözlemliyoruz. Batuhan Yılmaz’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim… Bizim için her yönden eğlenceli bir süreçti.

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Günümüzde müziğin teknolojiyle beraber hızla değiştiği bir dönemdeyiz. Ben de bu sürece ayak uydurmak için sound olarak güncel kalmayı, müzik kariyerimde biriktirdiğim ve kendimi en iyi biçimde ifade edebildiğim için de popüler melodiler ve beat’ler barındıran bir müzik tarzı benimsiyorum. İlk tekli çalışmam olan “Bırak Kendini” buna iyi bir örnek diyebilirim.

 “Bırak Kendini”den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette var! Aslında şu an için 3 şarkımızı tamamladık ama yaz döneminde olduğumuz için ilk tercihimiz “Bırak Kendini” oldu. Diğer şarkılarım biraz daha duygusal olduğu için zamanlama olarak sonbaharı bekliyoruz. Yani Eylül ayı gibi ikinci tekli çalışmamı dinleyiciyle buluşturmayı planlıyoruz.

Serkan Aras’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Bırak Kendini”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.