Röportajlar

Yeni teklisi “Kıs Kıs”ı dinleyicilerle buluşturan Güneş ile bir röportaj…

Hem müzik hem de oyunculukla gelişen bir sanat hayatını sürdürmeye devam eden Güneş, müzik çalışmalarına bir süre ara vermişti ve uzun bir aradan sonra Ra Müzik etiketli bir tekli ile yeniden müziğe geri döndü “Kıs Kıs”… Güneş (Humoğlu) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Martılar’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda bir EP yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Martılar EP’sinin oluşum süreci nasıl gelişti? Martılar EP’si ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Ben müziğin içine doğdum diyebilirim. Babam tambur çalardı. Annem çok güzel Türk Sanat Müziği söylerdi. Daha 7 yaşındayken 3 yıl süren müzik ve klavye eğitimi aldım. Sonra ilk EP’min hazırlıklarına başladım. Düzenlemeleri Berat Demirci’ye ait olan 4 şarkısının sözü ve müziği bana ait olan 5 şarkılık EP çalışmam “Martılar”ı çıkardım fakat döneme göre biraz amatör kaldı. Hatta bir şarkısına klip de çekildi…Baktım bir şeyler olmuyor ara verdim. Çünkü imkanlar daha iyisini yapmaya el vermiyordu. Aynı yıllarda tiyatro oyunculuğu da yapıyordum. 2021 yılında tekrar koşulları hazırlayıp profesyonel insanlarla çalışmaya başladım… Böylece “Kıs Kıs” teklisini çıkardık!

Öte yandan oyunculuk ile de ilgilendiniz. Bu konudaki eğitim ve tecrübelerinizi nasıl özetlersiniz?

-2011 yılında Sadri Alışık Akademi’de 2 yıl oyunculuk ve tiyatro bölümünü okudum. Bu okulda Kerem Alışık, Gökçer Genç, Serpil Göral, Elvan Boran ve Mehmet Önder gibi usta isimlerden oyunculuk eğitimi aldım ve mezun olduktan sonra 7 arkadaş Tiyatro Yüz adında bir grup kurduk. “Ionesconun Sıkıntısı” adlı kolaj bir oyun çıkardık. 1 yıl çeşitli alternatif sahnelerde oynadık. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda eşiniz İsmail Humoğlu’nun da katkısının olduğu “Kıs Kıs”ın sahibi Emrah Özlen, düzenlemeyi üstlenen Cenk Kandıralı ve Ra Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Profesyonel bir tekli yayınlamak istiyordum. Radyocu bir arkadaşım aracı oldu. Cenk Kandıralı ile tanıştım. Şarkı arayışı içindeydik. Bir müzik sitesinden Emrah beyin çalışmalarını gördük. Kendisinden birkaç tane beste satın aldık.”Kıs Kıs” içimize en çok sinen ve çıkış yakalayabileceğimiz çalışma oldu. Nitekim aldığımız tepkiler çok güzel… Şarkının aranje ve okumasını bitirdikten sonra Cenk bey ve eşi sağ olsunlar Ra Müzik’e beni yönlendirdiler. Böylece “Kıs Kıs” 16 Haziran’da dinleyicilerle buluştu.

Kıs Kıs ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Tepkiler çok güzel ve umduğumdan daha iyi gidiyor. Yeni çıkan bir yüz olarak şarkımız gayet iyi ilerliyor… 

Klibi yöneten Selen Güğük ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Selen bizim aile dostumuzun kızı ve benim kardeşim gibidir. Çekilen mekan Life Park’ın sahipleridir aynı zamanda… Selen o kadar güzel ve profesyonelce herşeyi en ince ayrıntısına kadar ayarladı ki bana pek bir şey kalmadı. Aldığım tepkiler harika. Klibi beğenmeyen hiç olmadı. Zaten tam yaz klibi cıvıl cıvıl… 

Kendi müziğinizi tür ve hissiyat olarak nasıl tanımlarsınız?

-Ben TSM, Arabesk, Pop… Kısacası her türü söylüyorum ve repertuvarımı karışık olarak hazırladık. Ama tarzım pop ve çıkacak teklilerim de pop tarzında olacak… 

Kıs Kıs’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Şu an hazırlık aşamasında 2 tane şarkım var… Yine Cenk Kandıralı’ya emanetler… Onları da yakın tarihlerde çıkaracağım… Onlar da harika eserler…

Güneş’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Kıs Kıs”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.