Röportajlar

İlk teklisi “Camdan Kadın”ı dinleyicilerle buluşturan Zeo ile bir röportaj…

Son zamanlarda alternatif alanda dikkat çeken başarılı ilk teklilerden biri, müziğe gitarla başlayıp sahne performansları ve kendi şarkılarını yazma sürecine doğru giden Zeo’nun Garaj Müzik etiketli kendi eseri ilk teklisi “Camdan Kadın” oldu. Zeo (İzzeddin Gündüz) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Camdan Kadın”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Müziğe olan ilgimi 13 yaşımda keşfettim. O zamanlar gitar çalmayı da kendi başıma öğrenmiştim. Gitarımla o kadar derin bir bağ kurmuştum ki tek istediğim daha fazla çalmak ve kendi bestelerimi yazmaktı. Yine o zamanlar ilk bestemi kendi yazdığım bir şiirden yapmıştım. Daha sonra çeşitli şehirler ve mekanlarda çıkarak sesimi duyurmaya, çok sevdiğim müziği yapmaya devam ettim.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Camdan Kadın”ın oluşum süreci nasıl gelişti?

-2018 yılında Camdan Kadın’ı yazdığımda aklımda sadece “Bir gün bu bestemi herkes duymalı!” diye bir heyecan vardı. Gerek ailem gerekse en yakın arkadaşlarımın ve dostlarımın da beğenisiyle YouTube kanalına koymaya karar verdim. Daha sonra yakın bir arkadaşımın beni şu an menajerim olan Çağlar Tavşanoğlu ile tanıştırmasıyla hayallerime bir adım daha yaklaştığımı hissettim. İşte o tanışmadan sonra bir tekli yayınlamaya karar verdim, ve sonrasında Camdan Kadın daha da gelişerek son halini buldu.

Düzenlemenizi üstlenen Türksan Şencan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Türksan ile yollarımız kuzenim Emir Gündüz sayesinde kesişti. Onunla tanıştıktan sonra bestelerimin üzerinde çalıştık. Bu süreçte aramızda güzel bir bağ ve dostluk oluştu. Bu bağlamda bana çok şey kattığını söyleyebilirim.

Garaj Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Menajerim Çağlar Tavşanoğlu sayesinde kesişti. Garaj Müzik menajerim sayesinde sesimi duydu ve sesim ile ilgili olumlu geri dönüşlerinden sonra ilk teklimi yayınlamayı üstlendi.

Camdan Kadın ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel geri dönüşler aldım. Aslında dinleyen herkesin beğeneceğini gerçekten hissediyordum. Fakat Camdan Kadın’ın yayınlanmaya başlayacağı o ilk gün içimde inanılmaz bir heyecan ve biraz da korku vardı. Bunu tarif etmem gerçekten imkansız. Çok özel bir duyguydu. Sonrasında dinleyenlerden gelen olumlu geri dönüşler sayesinde rahat bir nefes aldım diyebilirim. Özellikle sosyal medyadan şarkının ne kadar güzel olduğunu söyleyen dinleyicilerim çok fazla. Onlara buradan çok teşekkür ediyorum.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Alternatif rock ile deep house birleşimi diye tanımlayabilirim.

Camdan Kadın’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette var. Üzerinde heyecanla çalıştığım bestelerim var. Çok yakında onları da dinleyicilerimiz ile buluşturacağız. Yazmaktan ve müziğimi yapmaktan yorulmadan devam edeceğim. Müziğin hiçbir zaman susmayacağı bu dünyada sesimi daha çok duyuracağım…

Zeo’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Camdan Kadın”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.