Röportajlar

İlk teklisi “Eski Hikaye”yi dinleyicilerle buluşturan Betül Sarı ile bir röportaj…

Eylül’ün son günlerinde dinleyicilerle buluşan başarılı ilk teklilerden birisi de, Hollanda’da yaşayan 19 yaşındaki Betül Sarı’nın ilk teklisi Arpej Yapım etiketli “Eski Hikaye” oldu. Arzu Samat’ın prodüksiyonu ile hazırlanan (Samat’ın dördüncü prodüksiyonu oldu.) ve Samat bestesi olan eser, kısa sürede dinleyicilerin beğenisini kazandı. Hem hukuk hem de konservatuvar eğitimine devam eden Sarı ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Eski Hikaye”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Aslında şarkı söylemeye aşığım fakat profesyonel anlamda bir çalışmam hiç olmadı. Birçok ilk “Eski Hikaye” ile gerçekleşti.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda projenizi üstlenen ve “Eski Hikaye”nin bestecisi olan Arzu Samat ile yollarınız nasıl kesişti?

-Böyle bir isteğim ve hayalim hep vardı. Arzu Samat’ı yani nam-ı diğer “meleğimi” gıyabında tanıyor ve hep duyuyordum. Özelikle Hollanda’da Türkler arasında tanınan saygı gören bir isim. Babam kendisi ile sosyal medya üzerinden bağlantı kurup benden bahsetti. Sonra Arzu hanım benim ses kaydımı istedi. O anki mutluluğumu anlatamam. 

Düzenlemenizi üstlenen Taner Çalık ile yollarınız nasıl kesişti?

-Taner Çalık çok değerli bir aranjör. Kendisi ile yine Arzu hanım tanışmama vesile oldu. Okumalarımı huzurlu ve mutlu bir ortamda yaptım. 

Arpej Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yine tekrara düşeceğim ama Arpej Yapım ile beni tanıştıran Arzu Hanım oldu. Kendisi bana telefonda; “Betül, Türkiye’nin en iyi en güzel kalpli insanlarının olduğu bir yapım şirketinden çıkacaksın” dedi, ve öyle de oldu..  Arpej Yapım, Umut Kuzey, Bekir bey ve Özlem Özbakan muhteşem insanlar. 

Eski Hikaye ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel ilgi ve alaka gördü. Klibimiz özelikle dikkat çekti. Sesime aldığım övgüler beni çok mutlu etti. 

Klibinizi yöneten Murat Davulcu ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşumu süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Klibimiz aslında şarkıyla uyumlu hüzünlü bir hikayeye sahip. Buna rağmen çekimler tam tersi eğlenceli ve harika geçti. Murat Davulcu çok başarılı bir yönetmen, kamera karşısında insanı rahatlatıyor ve her şey kolaylaşıyor.  

Eski Hikaye’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Eski Hikaye’yi yaparken Arzu hanım bana tek bir şart koştu.  O da eğitimimi asla ihmal etmememdi. Eski Hikaye meyve verirken ben de eğitimime ağırlık vereceğim. Hukuk ve konservatuvarı aynı anda yürütüyorum. Ama mutlaka küçük sürprizlerimiz olacaktır.

Betül Sarı’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Eski Hikaye”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.