Röportajlar

İlk teklisi “İkimizin Cenneti”ni dinleyicilerle buluşturan Duygu Yüksel ile bir röportaj…

Duygu Yüksel… Müziği çocukluğundan beri seven, rahmetli babasının teşvikiyle de zaman içinde kendisini müziğin içinde bulan, sahne performansları ve YouTube’da çeşitli şarkılara getirdiği yorumlar ile tanınan Yüksel, ilk teklisi “İkimizin Cenneti”ni 2K Prodüksiyon etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Yüksel ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle İkimizin Cenneti’ne kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda sahnede Yıldız Tilbe ile çalışmak size müziksel anlamda neler kattı? Bununla birlikte çeşitli şarkıları yorumlayıp YouTube hesabınızda paylaşıyorsunuz. Bu tarz çalışmaları yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve sizce YouTube, yorumlarınızı duyurmada etkili mi?

-Öncelikle ben şarkı söylemeyi çok severim. Mesela yolda yürürken, iş yaparken, en stresli anlarımda ve hayatımın her aşamasında hep müziğe sarılmışımdır. Solist olmak her zaman hayalimdi. Ailemin ve çevremin desteğiyle bu işe ilk olarak YouTube kanalı açarak başladım. Akustik-cover çalışmalar yaptım. Sonrasında bir tekli yayınlamaya karar verdim. Yıllar önce Yıldız Tilbe’nin sahnesinde en önde şarkılarına eşlik ederken sesimi duydu ve sahnesine davet etti, “İsyan” şarkısını onun sahnesinde söyledim ve bu benim için çok özel bir anı olarak kaldı. Asla unutamam. İnşallah bundan sonraki süreçte kendisiyle birlikte bir düet yapma şansım da olur…

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve İkimizin Cenneti’nin oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda şarkının söz yazarı Hakkı Yalçın ile bestecisi-düzenlemecisi Suat Sakarya ve 2K Prodüksiyon ile yollarınız nasıl kesişti?

-Şarkı söylemeyi daha profesyonel hale getirmeye karar verdikten sonra bir arkadaşım vasıtasıyla 2K Prodüksiyon’un sahibi Kamuran Kayra ile tanıştım. Bir tekli projesi yapmak istediğimden bahsedince bana bu çalışmayı yapmam konusunda çok yardımcı oldu. Sonraki süreçte beste arayışına girdik ve bu aşamada Suat Sakarya ile yollarımız kesişti. İlk olarak bilinen bir şarkıyı yeniden yorumlamayı düşündük, ancak Suat Sakarya hocam bana “İkimizin Cenneti” şarkısını dinletti. Şarkıyı dinler dinlemez sözlerine verdiği hisse bayıldım. İyi ki de ben okumuşum, yine bir seçim hakkım olsa yine “İkimizin Cenneti” şarkısını okurdum.

İkimizin Cenneti ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel dönüşler alıyorum, çevremdekiler ve dinleyen herkes “Çok doğru bir şarkı, sana çok yakışmış!” dedi. Radyolar da çok sevdi şarkıyı. Hatta “Düğün şarkım, ilk dans şarkım olacak!” gibi yorumlar alıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.

İkimizin Cenneti’nden sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Sosyal medya, artık hayatın her alanında yer alıyor. Dolayısıyla YouTube kanalımda şarkılar söyleyip paylaşmak beni büyük bir kitleyle buluşturdu. Sayfamda cover-akustik ve tekli çalışmalarımı paylaşmaya devam edeceğim. Ayrıca bu sıralarda sahneler için repertuvar çalışmaları yapıyorum. Umarım bir an önce salgın süreci sona erer, herkes normal hayata döner ve müzik hayatı da canlanmaya başlar, biz de sevenlerimizle canlı canlı şarkılar söyleriz…

Duygu Yüksel’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “İkimizin Cenneti”ni tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.