Röportajlar

İlk teklisi “Kader”i dinleyicilerle buluşturan Musti ile bir röportaj…

Musti… İsmini halen yaşamakta olduğu Almanya’da duyuran ve uzun zamandır sahne çalışmaları yapan Musti, ilk teklisi “Kader”i iSound PM etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Musti (Mustafa Yılmaz) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Kader”e kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız?

-Ortaokul yıllarından beri müzik ile ilgileniyordum. Antalya’da lise dönemlerinde okul olarak katıldığımız müzik yarışmalarında önemli dereceler elde ettik. Bir tanesinde sözü ve müziği bana ait olan ”Hani Nerde” eserimle Türkiye birincisi olduk. Sonrasında yurtdışında yoğun bir şekilde sahne ve müzik çalışmalarına profesyonel bir şekilde devam ettim ve hala ediyorum. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve “Kader”in sahibi ve prodüksiyonunu iSound olarak üstlenen Ersoy Dinç ve düzenlemenizi üstlenen Burhan Nasouf ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bir tekli yayınlamaya Kader’in sahibi sevgili Ersoy Dinç’in teklifi ile karar verdim. Ersoy zaten benim uzun zamandır tanıdığım değerli bir dostumdu. Bunun sayesinde yollarımız tekrar kesişmiş oldu. Prodüksiyon şirketimiz iSound PM Serkan Usta İle bu proje için kolları sıvadık ve aranjörüm Burhan Nasouf İle de bu proje sayesinde ilk defa çalışmış olduk. 

“Kader” ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Kader ile ilgili gerçekten çok güzel pozitif ve olumlu geri dönüşler aldım. Gerek sosyal medya gerekse özelden çok mesajlar aldım. Şarkının bana ve sesime çok yakıştığı Ve çok güzel yorumladığım söylendi hep. 

Klibi yöneten Mustafa Özen ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti? Klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Klip yönetmenim Mustafa Özen ile ilk defa bu proje sayesinde tanışmış olduk. Sağ olsun sevgili Ersoy Dinç kendi çalıştığı ekibini benim için seferber etti, görüşmeleri halletti. Klip için bir tarih belirledikten sonra benim de İstanbul maceram başlamış oldu. İstanbul’da çok değerli güzel insanlarla tanıştım. Klibimizi Joker Garaj Plato’da çektik. Enerji dolu ve çok keyifli geçen çekimlerimiz yaklaşık 13 saat sürdü. 

Klip ile geri dönüşler de Kader şarkısı kadar inanılmaz muhteşem ve mutluluk verici oldu. Klip ile şarkının tam bir uyum içinde olduğunu söylediler hep.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Kendi müziğimi tanımlamak gerekirse, aşk, sevgi, tutku ve özgürlük diyorum.

“Kader”den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Kader’den sonra yapmayı düşündüğümüz çalışmalar var tabii ki. Yine bir Ersoy Dinç eseri ile en yakın zamanda dinleyicilerimizle buluşmak istiyoruz. İnşallah üçüncü tekli çalışmamız olarak da söz ve müziği bana ait olan bir şarkı ile değişik bir sürpriz yapacağız.

Musti’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Kader”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.