Röportajlar

İlk teklisi “Kaos”u dinleyicilerle buluşturan ikili Yağmur Parlak ve Rabia Çelen ile bir röportaj…

Yağmur Parlak ve Rabia Çelen… Hem diziler hem de ilerleyen zamanlarda TikTok ile tanınan iki genç isim… Bununla birlikte Parlak, yayınlanan iki kitabı (42 Saat / Şiir, En Önemlisi Sensin / Roman) ile de okuyucuların tanıdığı bir isim haline geldi. Yıllara dayanan arkadaşlıklarını bir ilk tekli ile taçlandıran ikili, Pirana Music etiketiyle ilk tekileri “Kaos”u Nisan ayında dinleyicilerle buluşturdu. Parlak ve Çelen ile Bi’Kuble için müzik yolculuklarını, teklilerini, aldıkları geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle ikinizin bireysel olarak müzik yolculuğu nasıl başladı? Bu bağlamda TikTok’u keşfetmeniz nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler alıyorsunuz? 

Yağmur Parlak : Benim uzun yıllardır müzik yapmak şarkı söylemek büyük hayalimdi. TikTok’la yolum karantina sürecinde kesişti, aktif bir şekilde kullanmaya başladım ve güzel bir kitle oluşturdum. Her işte olduğu gibi beğenen de çok beğenmeyen de oldu Kaos’u, bu bir diss şarkısı ama diss şarkısı kötülük amaçlı yapılmış, ya da insanların canını sıkmak için yapılmış bir şarkı değil. Eğlenmek için yaptık ve gayet de başarılı olduk, dönüşler beklediğimiz gibi bizim içimiz rahat başarmış olmaktan gururluyuz.

Rabia Çelen : Benim için anlık bir kararla gelişti ve memnunum bu kararımdan. TikTok’u herkes gibi karantinada keşfettim ve orda belli bir kitleye geldim eskisi kadar sık kullanmasam da aktif bir olarak kullanmaya devam ediyorum. Geri dönüşler ise güzel oldu, sonuçta orası eğlence platformu ve ben orada eğleniyorum, kafamı dağıttığım bir yer diyebilirim ve tabii ki belli bir kitle var ne yaparsanız yapın beğenmeyen memnun olmayan… Ama onlara da saygım var, hepsine teşekkür ederim.

İkinizin yolları nasıl kesişti?

Yağmur Parlak : İkimizin yolları aslına bakarsanız oyunculukta kesişti, bir dizi setinde tanıştık 3 yıldır güzel bir arkadaşlığımız var “Şarkı yazdım haydi çıkaralım!” dediğimde bana koşulsuz inandı yanımda oldu çok mutluyum bu sebeple.

Rabia Çelen: Aslında bakarsanız komik bir olay yüzünden dizi setinde tanıştık ve devam eden 3 yılı aşkın bir arkadaşlığımız var. Şarkı çıkarmak da bizim için bir Uludağ turuna gitmek gibi oldu. 1 gün önce konuşup 1 gün sonra yola çıkıyoruz genelde anlık programla ilerliyoruz! (gülüyor)

Yağmur hanım, sözlerini yazdığınız Kaos’un oluşum süreci nasıl gelişti? Besteyi ve düzenlemeyi üstlenen Çağrı Karslı ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Kaos şarkısının oluşum süreci bir şarkı yarışması ilanını görmemle başladı aslında amaç oraya katılmaktı bir free beat dinledim ve anında gelen ilham perisiyle yazdım ve sonra dedim ki “Yarışmaya göndermek yerine hayallerimi gerçekleştireyim!” dedim çıkarmaya karar verdim. Çağrı ile yollarımız sosyal medya üzerinden kesişti, uzun zamandır takipleşiyorduk.

Pirana Music ile yollarınız nasıl kesişti? (İkinizden birinden bir cevap) 

Yağmur Parlak : Pirana Music ile daha önce yaptığımız bir işte orası Pirana Film iken tanıştık. Ekrem Doydu ve Osman Doydu ile birlikte çalıştığımız bir dizi projesi oldu ve ekiple inanılmaz kaliteli inanılmaz senkronize halde çalıştık o yüzden de onlara güvendim ve buradan çıkartmak istedim. 

Rabia Çelen : Pirana Music ile yollarımız önceki projelerinden birinde ziyaretim ile gerçekleşti. Bu güzel süreci Pirana Music ile bilhassa Ekrem Doydu ve Özge Karslı’ya güvenerek ortaya güzel bir iş çıkardık.

Kaos ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

Yağmur Parlak : “Kaos gerçek bir kaos yarattı!” desem doğru olur gibi. Şarkı ile ilgili beklediğimiz tepkileri aldık, aslında linç eden bir kitle de var, beğenip kıskanan bir kitle de var. Her işte olduğu gibi beğenen de çok beğenmeyen de oldu Kaos’u, bu bir diss şarkısı ama diss şarkısı kötülük amaçlı yapılmış, ya da insanların canını sıkmak için yapılmış bir şarkı değil. Eğlenmek için yaptık ve gayet de başarılı olduk, dönüşler beklediğimiz gibi, bizim içimiz rahat, başarmış olmaktan gururluyuz.

Rabia Çelen : Kaos ile ilgili geri dönüşler tabii ki oldu. Bu bir diss şarkısı, tam kendi platformuna göre kaosluk bir ortamın şarkısıydı. TikTok kullanan biriyseniz eğer oradaki olayları kaosları biliyorsunuzdur. Eğlencesine yapılmış bir şarkıydı beğenenler de oldu beğenmeyenler de oldu tabii ki yanımda olup destek olan herkese teşekkür ederim. Destek olmayanlara da teşekkür ederim. Herkese saygılı olmak önemli sonuçta.

Bununla birlikte şarkınıza bir klip çektiniz. Klibin yönetmeni Osman Doydu ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti? Klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

Yağmur Parlak : Osman ile dediğim gibi daha önce çalıştığım için çalışma sistemini onlarla uyum içinde olacağımı iyi biliyordum ve çok rahat hissettim çalışırken yıllardır birlikte çalışıyor gibiydik bir işte en önemli şey uyumlu olmak, bu sayede de başarılı kaliteli bir klip çıkarttık. Klibin oluşum süreci ise Osman’ı ve bizi detaylarda boğup biraz yordu aslında ama bunlar tamamen tatlı yorgunluklar. Önemli olan sonuç, birlikte başardık. 

Rabia Çelen : Hayatımdaki en eğlenceli çalışmalardan biri oldu, rahat bir klip çektik. Osman Doydu ile benim yolum klip sürecindeyken kesişti detaylar için bir araya geldiğimizde tanıştım, aklımdaki tüm detayları gerçekleştirdi birazcık yormuş olabilirim onu ama bu işte iyi olduğunun ispatıdır.

Klip geri dönüşleri doğruyu söylemek gerekirse şarkıdan daha fazla oldu benim çevrem için geçerli bu tabii ki! (gülüyor) Ayrıca içime sinen bir iş olduğunu Osman’a buradan da bir kere daha teşekkür ederek belirtmek isterim. 

Yağmur hanım, bununla birlikte Gürkan ile “Uslanmaz Nankörler” şarkısını yine Çağrı Karslı düzenlemesi ile yayınladınız. Gürkan ile yollarınız nasıl kesişti? Uslanmaz Nankörler şarkısı ve klibi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Gürkan benim kuzenim, kendisi de büyük bir rap dinleyicisi hep bir şarkı yapmak istemişti. “Neden birlikte olmasın?” dedik ve yola koyulduk, Uslanmaz Nankörler’in klibini çeken Furkan Karaaslan ile sosyal medyada tanıştık bir fenomene çektiği klipte gördüm kendisini, konuştuk ve arkadaş olduk. Uslanmaz Nankörler’in klibini çok kolay rahat güzel bir çalışma stiliyle tek günde 3 mekanda çektik. Eğlenceli renkli bir klip yapmak istedik dönüşler çok güzel çok eğlenceli dans akımları geliyor tepki olarak. Memnunuz!

Kaos’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? (İkinizden birer cevap)

Yağmur Parlak: Kaos ve Uslanmaz Nankörler’den sonra yine bir tek başıma söylediğim slow bir şarkı yapmak istiyorum gittiği yere kadar buradayız, ileride adımdan söz edilsin istiyorum. Yanımda destek olan aileme, arkadaşlarıma, ve ekibime teşekkürler. 

Rabia Çelen: Kaos’tan sonra tabii ki devam eden çalışmalar var. Şarkı olarak belli değil ilerleyen zamanlarda gelebilir bunun için gerçekleşen konuşmalar devam ediyor bakalım zaman ne gösterecek? (gülüyor) Bu bağlamda ben de Ekrem Doydu, Özge Karslı, Osman Doydu ve tabii ki stajyer İbrahim Kahramaner’e bir hayali gerçekleştirdikleri, bunu bizimle birlikte hayata geçirdikleri için sonsuz teşekkür ederim.

Yağmur Parlak ve Rabia Çelen’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Kaos”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.