Röportajlar

Yeni teklisi “Daha Kaç Kere”yi dinleyicilerle buluşturan Leyla BG ile bir röportaj…

Leyla BG… Hem sahne performansları hem de art arda yayınladığı teklileriyle Pop müzik alanında dikkat çeken bir isim haline gelen Leyla BG, yeni teklisi “Daha Kaç Kere”yi geçtiğimiz haftalarda Balyoz Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Leyla BG ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Unutmak Zorundayım’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Okul yıllarında başladığım bu sürece başka alanda iş hayatım dolayısıyla devam edemedim daha sonra çevremin teşviki ile profesyonel olarak müzik dünyasına atıldım ve vokallik süresince şan eğitimi alarak canlı sahnelere başladım bir süre sahnelerde olup ilk tekli çalışmama karar verdim…

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Unutmak Zorundayım’ın sahibi Vural Şahin ile yollarınız nasıl kesişti? Unutmak Zorundayım ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Rock cover fikriyle eser arayışındayken Vural Şahin ile tanışarak şarkıyı yorumladım. “Unutmak Zorundayım” ile ilgili olumlu dönüşler aldım. 

Üç teklinizde düzenlemelerinizi üstlenen Utku Çılgın ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Kendisiyle bir sanatçı arkadaşım vesilesiyle tanıştım ve kendisiyle memnuniyetle uzun süre çalıştım.

Balyoz Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Utku Çılgın aracılığı ile tanıştım. 

İkinci tekliniz Fatih Erkoç eseri bir 90’lar klasiği “Ellerim Bomboş” oldu. “Ellerim Bomboş”u yorumlamaya nasıl karar verdiniz ve yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Bu çalışmam benim için çok özeldir ve ayrı bir yeri vardır. Çünkü çocukluğumda hayran olduğum bir şarkıydı. Sevdiğim bir şarkıyı okumanın mutluluğunu yaşadım. Bu doğrultuda beni layık gördükleri için de aynı şekilde çok mutluyum. Yorumum ile ilgili dönüşler çok güzel oldu. 

Üçüncü tekliniz bu sefer sizin bir eseriniz “Değdi Mi?” oldu. “Değdi Mi?”nin oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemelerde yer alan Onur Polat ile yollarınız nasıl kesişti ve Değdi Mi? ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Onur Polat, tüm eserlerimde ilk dokunuşu olan değerli bir müzisyen arkadaşımdır. Değdi mi? kendime ait olan ilk çalışmamdır. Hikayesi çok ayrıdır, adeta bir serzeniştir. Gurur verici yorumlar aldım. 

En son yine kendi eseriniz “Daha Kaç Kere”yi yayınladınız. “Daha Kaç Kere”nin oluşumu nasıl gelişti? Düzenlemeyi üstlenen Cengiz Temel ile yollarınız nasıl kesişti?

-Daha Kaç Kere, Pandemi döneminde tamamen kendimle başbaşa kaldığımda yazdığım bir eserdi. Hayata dair birçok kırgınlığı sorgularcasına kağıda dökmüştüm. Cengiz Temel ile yine bir sanatçı vesilesi ile tanıştım ve de kendisi ile memnuniyetle çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum. 

Daha Kaç Kere ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Çok güzel yorumlar ve dönüşler aldım. 

Daha Kaç Kere’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, Şu anda yine eskilerden halka mal olmuş bir ozanın “Gidiyorum Ağlama” isimli türküsünü hem yaza uygun bir şekilde hem de ruhunu bozmadan yorumlamaya çalışacağım.

Leyla BG’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Daha Kaç Kere”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.