Röportajlar

İlk teklisi “kurtar beni”yi dinleyicilerle buluşturan THENIZ ile bir röportaj…

Ağustos ile birlikte duyduğumuz ve umut vaat eden yeni isimlerden birisi de, ilk teklisi “kurtar beni”yi İntikal Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturan THENIZ oldu. THENIZ (Deniz Ünver) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk. 

Öncelikle “kurtar beni”ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Hayatımın her döneminde müzik öyle ya da böyle benimle oldu; korktuğumda, heyecanlandığımda, mutluluğumda, hüznümde hem dinleyip hem söyledim her zaman. Son 4 yıldır söz yazmaya ve kendimce bir şeyler yapmaya başladım, tabii kayıtlarını bile henüz almadım… Sadece kurtar beni yayınlandı. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz, bu bağlamda “kurtar beni”yi besteleyen Kerem Demir ve düzenleyen Milad Beheshti ile yollarınız nasıl kesişti?

-Kerem ve Milad’la şöyle tanıştım. Ben Instagram ve TikTok hesaplarımda enstrüman çalarak cover videoları çekiyorum, videolarımın keşfetlerine düşmesiyle bana ulaştılar. Hızlıca sürece başladık toplantılar düzenledik kayıtlar aldık. Bu şekilde oldu. 

İntikal Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bir yakınım sayesinde İntikal Müzik’ten Adem Canbay ile iletişime geçtim ve bu süreçte bana çok destek oldular her şekilde benimle çok güzel ilgilendiler ve şimdi merak ettiğim her şeyi onlardan öğreniyorum. Çok teşekkür ediyorum onlara da tekrardan.

kurtarbeni ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-“kurtar beni”yi yayınladığım günden beri çok güzel geri dönüşler aldım kötü bir eleştiri henüz gelmedi bu da çok mutlu etti beni. Umarım çok daha fazla insana duyururum sesimi. Çok daha fazla insanın yorumunu ve eleştirisini merak ediyorum çünkü. 

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Ben müziğimi duygu ve yaşanmışlık olarak adlandırıyorum. Yaşadığım, hissettiğim her şeyi kelimelere döküp onu duyduğumda beni bana hatırlatması gerekiyor. Etrafımda olan olmayan herkes dinlediğinde sözlerin bir yerde onlara değmesini isterim. Hemen hemen insanların yaşadıkları birbirine benzer ve bir noktada yakalar çünkü. 

kurtar beni’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki projelerim var yayınlamaya hazır bir şarkım daha var. Ayrıca hazırlığı devam eden projeler de var. Seri bir şekilde güzel şeyler sürekli üretmeyi düşünüyorum planlarım bu yönde. Umarım herkes bu projeleri sever ve herkese bir yerde dokunabiliriz.

THENIZ’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “kurtar beni”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.