Röportajlar

İlk teklisi “Masal”ı dinleyicilerle buluşturan Feryal Sepin ile bir röportaj…

Feryal Sepin ismini çoğu dinleyici, Ve Kazanan ve özellikle O Ses Türkiye’deki başarılı performanslarıyla duydu. Uzun zamandır sahne performanslarına devam eden Sepin, Şubat’ın son zamanlarında ilk teklisi Masal’ı ve Mart’ta ise Masal’ın akustik versiyonunu DMC etiketiyle dinleyicilerle buluşturmuştu. Aynı zamanda İzmirli olan Sepin ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve yeni çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Masal’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda O Ses Türkiye’ye katılma süreciniz nasıl gelişti ve O Ses Türkiye size müziksel anlamda neler kattı?

-Müzik yolculuğum çok rastlantısal başladı, uzun bir hikayesi var ama kısaca bahsetmek gerekirse bir işten çıkarılma hikayesi ile başladı. O Ses Türkiye’ye üç sezon boyunca davet almam neticesinde katılma kararı aldım. Yarışma psikolojisi çok farklı ve heyecan vericiydi. Çok güzel kazanımlarım oldu diyebilirim. Sahneden daha farklı bir heyecanı var, sanırım rekabetin bunda etkisi büyük.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Masal şarkısını seçme süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda Masal’ın sahibi Onur Murat ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bir tekli yayınlamaya işte tam da O Ses Türkiye‘de yarışırken karar verdim. Televizyon ekranından çok fazla insana ulaşıyorsunuz ve o insanlar sizi daha fazlasını yapma konusunda inanılmaz yüreklendiriyor. Masal’ı stüdyoda menajerim ve Catwork ekibi ile beraber bir sürü şarkı dinledikten sonra seçtik. Sosyal medyadan tanıştığım Onur Murat şarkılarını benimle paylaştığında duygu aktarımını ve tarzını çok sevmiştim. Elemeyi de onun şarkıları arasından söylediğim gibi hep beraber yaptık.

DMC Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? 

DMC sektörde çok güçlü bir firma ve ulaştığı insan sayısı azımsanamayacak kadar çok. Samsun Demir ve Özden Bora’nın desteği bizim için çok kıymetliydi. Başından sonuna bize inanıp çok desteklediler. DMC ailesinin bir parçası olmak benim için harika bir deneyim. 

Düzenlemenizi yapan Catwork ekibi ile yollarınız nasıl kesişti?

-Catwork son yıllarda elektronik müzik alanında çok başarılı işler yapıyor.Keyifle takip ettiğim insanlardı. İzmir’li olmaları ve stüdyonun İzmir’de olması sebebi ile yolumuzun kesişmesi çok kolay oldu. Şarkıya harika bir kimlik kazandırdılar. Emekleri çok… 

Ayrıca Masal’ın akustik versiyonunu da yayınladınız. Akustik versiyon fikri nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldı?

-Elektronik müzik çok popüler olmasına rağmen herkesin çok sevmesini beklediğimiz bir tarz değil, şarkının akustik versiyonunu hazırlamak da herkese ulaşma isteğimizden ortaya çıktı.

Masal’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Masal bir başlangıç, yolumuz uzun herşeyin farkındayız. Sektörde yer edinmek ve kalıcı olmak adına elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Her proje bir öncekinden daha iyi olmak zorunda. Aldığımız sorumluluğun farkındayız ve bu düşünce ile elimizden geleni yapıp, yeni projeler ile sevdiklerimiz ile buluşacağız.

Feryal Sepin’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. Masal’ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.