Röportajlar

İlk teklisi “Saklı Bahçelerim”ı dinleyicilerle buluşturan ikili Gözde Ançel ve Samet Aydın ile bir röportaj…

Gözde Ançel… Buray başta olmak üzere pek çok sanatçıya verdiği şarkılarla tanınan Ançel, 8 şarkılık bir proje albüm hazırlığında ve bu projede ona yeni bir isim, Samet Aydın eşlik ediyor. Projenin ilk teklisi “Saklı Bahçelerim” Ançel’in yeni firması Anchelmusic etiketiyle dinleyicilerle buluştu. Ançel ve Aydın ile Bi’Kuble için, müzik yolculuklarını, tekliyi, aldıkları geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle ikinizin yolları nasıl kesişti?

Samet Aydın: O dönem çeşitli şarkıları yorumlayıp paylaşıyordum, yorumladığım şarkıların çoğunun Gözde Ançel’e ait olduğunu fark ettim. Onun şarkılarında kendimden hep bir şeyler bulmuşumdur. Sonrasında da iletişime geçtim, bu şekilde başladı hikayemiz. 

Gözde Ançel: O dönemde bir proje albüm hazırlığındaydım. Samet de birkaç şarkıyı yorumlayıp benimle paylaştı ve çok beğendim. Yeni bir bestemi gönderdim demosunu yapması için; sesi, yorumu beni büyüledi ve albümünde bana eşlik etmesini teklif ettim.  

Gözde hanım, sizi besteciliğiniz ile tanıdık ve bu bağlamda yorumculuğa geçmeye nasıl karar verdiniz?

Gözde Ançel: Buray’la dört albüm yaptım, birçok sanatçıyla şarkılarımı paylaştım. Bir gün içimden bir ses kendi sesimden şarkılar söylemenin zamanı olduğunu söyledi ve onu dinledim!

Samet bey, Saklı Bahçelerim’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

Samet Aydın: Küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içeydim. Babam bağlama çalardı ve ailemde genel olarak sesler güzel olduğu için eşlik ederdik. Ben de gitar öğrendim, vokalimi geliştirmek için derler aldım. Canlı müzik yapan mekanlarda müziğimi yaptım. 

Gözde hanım, Saklı Bahçelerim eserinizin oluşum süreci nasıl gelişti ve bu bağlamda bu eseri Samet bey ile seslendirme süreciniz nasıl gelişti?

Gözde Ançel: O dönemde Avustralya’dan Almanya’ya yeni taşınmıştım ve “seyyah oldum” diye başladım şarkıya! (gülüyor) Tamamlayınca Samet’e gönderdim, “İlk hitimiz hayırlı olsun!” dedik!

Düzenlemeyi üstlenen Mustafa Başal ile yollarınız nasıl kesişti? 

Gözde Ançel: Mustafa Başal, Buray’la yaptığımız birçok şarkının aranjesini ve remixini yaptı. Deli Kız şarkısına yaptığı remixteki solosu beni can evimden vurdu ve projemde yer almasını rica ettim! 

Saklı Bahçelerim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

Samet Aydın: Henüz çok yeni olmasına rağmen şarkıya olan ilgi beni çok tatmin etti, çok güzel tepkiler aldık. 

Gözde Ançel: Birçok müzisyen arkadaşımdan, radyoculardan, gazetecilerden özel tebrik mesajları aldım, klip, şarkı ve yorumumuz benim şarkılarımı dinleyenler tarafından çok sevildi. Çok mutluyum sonuçtan!

Klibi yöneten Ahmet Can Tekin ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

Gözde Ançel: Ahmet Can Tekin ile Alaz Alaz klibini çekmesi vasıtasıyla tanıdık birbirimizi, enerjilerimiz çok tuttu ve ikinci klipte de onunla çalışıyoruz.

Samet Aydın: Aklımızda; şarkı dinlendiği zaman insanların aklında büyüleyici kareler kalması fikri vardı. Bu etkiyi çöl atmosferinde yakalayabileceğimizi hissettik ve Ahmet Can Tekin farkıyla beklentimizin çok üzerinde bir klibe imza attık. 

Gözde hanım, ayrıca bu tekli Anchelmusic isimli firmanızın ilk teklisi oldu. Kendi firmanızı kurmaya nasıl karar verdiniz?

Gözde Ançel: Tamamlanmış 100’e yakın eser var elimde ve şarkılarımı insanlara kolayca ulaştırabilmem için bunu yapmam kaçınılmazdı. 

Saklı Bahçelerim’den sorma yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? 

Samet Aydın: Haziran ayında “İlk Yaz” isimli ikinci teklimizi çıkarıyoruz. Bu şarkı benim için çok özel çünkü söz ve müziğinde ben de varım. Aynı zamanda Gözde ile bir araya gelip yaptığımız ilk şarkı! 

Gözde Ançel: İkinci klibimizi çektik, projemde toplamda 8 şarkı var; devamında da diğer şarkıları kliplendirmeye devam edeceğiz.

Gözde Ançel ve Samet Aydın’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Saklı Bahçelerim”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.