Röportajlar

İlk teklisi “Sev”i dinleyicilerle buluşturan Emrah Doğan ile bir röportaj…

Son dönemde dinleyicilerle buluşan çalışmalardan biri de, halen Gaziantep’te müzik öğretmenliğine devam eden Emrah Doğan’ın Ares etiketiyle dinleyicilerle buluşturduğu ilk teklisi “Sev” oldu. Uzun yıllardır müziğin içinde olan Doğan ile Bi’Kuble için müzik yolculuğunu, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmaları konuştuk.

Öncelikle “Sev”e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Yaklaşık yirmi yıldır çeşitli mekanlarda sahne aldım. “Sev” öncesi yıllar içerisinde ben de birçok beste yapmaya çalıştım.. Yirmi yıldır bestelerim var ama ilk olarak bana “Sev” şarkım nasip oldu. İki yıl önce bestelerimden bir tanesi olan “İlk Kez”i sanatçı arkadaşım Hakan Yazıcıoğlu’na vermiştim. Bu arada mesleğim müzik öğretmenliği. Beste ve sahne çalışmalarım dışında halen Gaziantep’te müzik öğretmenliği yapıyorum. 

Sev’in oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda Ares ile yollarınız nasıl kesişti?

– Sev’i yaklaşık sekiz yıl önce bir kız arkadaşıma onunla birlikteyken yazdım. Şarkım bitti ve ayrıldık…  Sev, böyle oluştu işte. “Sev”in klibini müzik şirketi olan bir arkadaşım vasıtasıyla yayınladık. O da Ares firmasına vermiş, oradan yayınlandı.

Düzenlemenizi üstlenen Okan Akı ile yollarınız nasıl kesişti?

-Okan Akı ile yollarımız, Hakan’a verdiğim “İlk Kez”in düzenlemesini yaptığında kesişmişti. Sev’i de Okan aranje etti.

Sev ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-“Sev” şarkısı; bestesiyle, sözleriyle, aranje ve klip süreci ile yıllara dayanan geçmişi ile büyük emekler verilerek hazırlandı. Bu şartlarda ve bu emeklerle hazırlanmasına rağmen; reklamı imkanlar doğrultusunda yetersiz olan ve arkasında camiadan birilerinin olmadığı bir şarkıdan dönüş beklemek; imkansızı beklemek kadar zor… Ama “Sev”, kendi sosyal medyamdaki arkadaşlarıma ulaştı ve çalışmam genel olarak çok çok beğenildi. Her şeye rağmen halen güzel ve hak eden eserlerin er ya da geç bir gün duyulacağına inanırım… Yıllardır böyle avunurum! (gülüyor)

Sev, sadece dijital olarak yayınlandı. CD olarak çıkarılması düşünülüyor mu? Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda bir albüm çıkartmayı düşünüyor musunuz?

-Biraz kısa bir cevap olacak ama; “Sev” in kısmeti neyse onu yaşayacaktır. Ben kendi imkanlarımla buraya kadar getirebildim… Şu an yapabildiğim en güzel şeyi yapıyorum; bekliyorum! (gülüyor)

Sev’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, ikinci şarkım “Sebepsiz Kaldım”da hazır; ancak henüz klip çekilmedi. Klip çekip çekmeyeceğimiz ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.

Emrah Doğan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sev”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.