Röportajlar

İlk teklisi “Söndür Kalbin Işıklarını”yı dinleyicilerle buluşturan Cudi Harman ile bir röportaj…

Cudi Harman… İçindeki sanat tutkusu önce sinema sonra da müzik ile ilgilenmeye başlayan ve Los Angeles’ta Columbia College’ta eğitimine devam eden Harman, Sertan Güçlü eseri ve Onur Aşar düzenlemesi ilk teklisi “Söndür Kalbin Işıklarını”yı geçtiğimiz günlerde DGL etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Harman ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Söndür Kalbin Işıklarını’ya kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız?

-Müzik yolculuğumda yegane hedefim, yani “Söndür Kalbin Işıklarını” için çok çalışmak oldu. Azim, istikrar ve profesyonel bir ekibin desteği bu hedefime ulaştım. Sanat, özellikle müzik kendimi yansıtabildiğim bir yol ve ben en keyif aldığım yolculuğumdayım. Şarkılarımı geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyorum ve bunun için çalışmalarımı sürdürüyorum.  

Bununla birlikte sinema ile de ilgileniyorsunuz ve Denize Doğru isimli bir kısa film de yaptınız. Filmin oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız?

-Türkiyede kadına şiddet artık gözler önünde olduğu için ve bende toplumun bir parçası olarak kısa filmimde işlediğim “kadına şiddet” dikkat çekmek istediğim bir konuydu. Toplumsal bir olaya farkındalık yarattığım için çok güzel geri dönüşler aldım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Söndür Kalbin Işıklarını”nı yorumlama süreciniz nasıl gelişti?

-Öncelikle bir tekli yayınlamayı çok istedim arkadaşlarımın ve çevremin vermiş olduğu destek ile… Söndür Kalbin Işıklarını’nın bana vermiş olduğu güzel hissiyatından dolayı bu şarkıyı ilk teklim olarak yayınlamaya karar verdim.

DGL ile yollarınız nasıl kesişti?

-Semih Arslan’ın desteği ile DGL Prodüksiyon ile yollarımız kesişti. Söndür Kalbin Işıklarını’nın her detayı ile ilgilenen Semih Arslan ve ekibiyle çok keyif aldığım başarılı bir işe imza attık. 

Söndür Kalbin Işıklarını ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şu andan itibaren çok iyi ve olumlu geri dönüşler alıyorum. Bu geri dönüşler bana cesaret ve heyecan veriyor. 

Bununla birlikte Mehmet Şahin yönetmenliğinde bir klip çektiniz. Kendisiyle yollarınız nasıl kesişti, klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Mehmet Şahin ile yollarımızın kesişmesi ekip arkadaşımın aracılığı ile gerçekleşti. Önceki projeleri ve fikirleri çok ilgimi çekti ve birlikte çalısmaya karar verdik. Klip ile ilgili çok olumlu geri dönüşler aldım ve bu geri dönüşlerin bana motivasyon verdi. 

Söndür Kalbin Işıklarını’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Sadece Türkiye’de değil global bir kitleye hitap etmek için çeşitli girişimlerim olacak. Bunun için Amerika’da bir klip çekceğim farklı tür müziklerle de karşınıza çıkacağım. Hedeflerime ulaşacağım…

Cudi Harman’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Söndür Kalbin Işıklarını”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.