Röportajlar

İlk teklisi “Ümidi Kes”i dinleyicilerle buluşturan Ece Çevik ile bir röportaj…

Son günlerde yayınlanan ve ilgi çeken ilk teklilerden birisi de, 18 yaşında olan ve müziğe olan tutkusuyla bu alanda ilerlemeye başlayan Ece Çevik’in HitHouse etiketiyle yayınlanan ilk teklisi “Ümidi Kes” oldu. Çevik ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Ümidi Kes’e kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız?

-Müzik yolculuğuma ilk defa 6 yaşımda okulumuzun düzenlediği festivalde solist olarak başladım. Her yıl aralıksız olarak sahne aldım. Lisenin ilk yılında İstanbul’a taşındık ve Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik bölümünde okudum. Ailemin işleri nedeniyle İzmir’e geri taşındık. Bendeki müzik aşkı sayesinde ailemi ikna edip tekrar İstanbul’a taşındım ve sevgili Fatih Ertür’den şan dersi almaya başladım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Ümidi Kes”in sahipleri sözleri yazan Melda Gürbey ve müziği-düzenlemeyi üstlenen Tarık İster ile yollarınız nasıl kesişti?

-İki yıldır vokal koçluğumu yapan sevgili Fatih Ertür ile şarkı arayışına başladık, sonrasında Tarık İster ve Melda Gürbey ile yollarımız kesişti. Onların da bana verdiği destek ile çok güzel bir eser ortaya çıktı.

HitHouse ile yollarınız nasıl kesişti?

-Hithouse Şirketinin sahibi Tarık İster ve Fatih Çilingir’e olan güvenimden dolayı Hithouse Records’dan çıkartmaya karar verdim.

Ümidi Kes ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şu ana kadar olumsuz bir geri dönüş almadım, şarkımın duygusunun dinleyicilere geçmesi beni çok mutlu ediyor.

Bununla birlikte Behzat Uygur Jr. yönetmenliğinde bir klip çektiniz. Kendisiyle yollarınız nasıl kesişti, klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Yollarımız ortak arkadaşımız olan şarkımın mix’lerini yapan ve kayıtlarını alan sevgili Utku Ünsal sayesinde kesişti. İyi ki de tanışmışız! Sevgili Behzat’ın güzel enerjisi, profesyonelliği ve işini olan aşkı sayesinde muhteşem bir klip ortaya çıktı.Kliple ilgili geri dönüşler çok güzel, bu bizi çok mutlu ediyor!

Ümidi Kes’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki var! Şu an ikinci şarkım için çalışmalara başladık, siz müzikseverlerin beğenisine sunmak için sabırsızlanıyorum…

Ece Çevik’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Ümidi Kes”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.