Röportajlar

İlk teklisi “Yandırdın Kalbimi”yi dinleyicilerle buluşturan Melissa ile bir röportaj…

Ekim’in ilk günü, pek çok şarkının dinleyicilerle buluştuğu bir gün oldu ve TikTok’taki müzik yarışmasını kazanan -ve TikTok’ta seslendirdiği şarkılarıla ismini duyuran- Melissa’nın Avrupa Müzik etiketli ilk teklisi Azeri anonim eser “Yandırdın Kalbimi” de bu ilk teklilerden biriydi. Melissa ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Yandırdın Kalbimi’ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda TikTok’u nasıl keşfettiniz ve aldığınız geri dönüşler nasıl gelişti?

-Yandırdın Kalbimi’den önceki müzik yolculuğumda 5 yaşından beri şarkı söylemeyi seven bireydim ve bunu ilerleyen yaşlarında hobi olarak görmeye başladım. TikTok’u kullanma sebebim tamamen şarkı söylemek; sesimi duyurmak, daha doğrusu fark ettirmek için. Fark ettirdiğimi düşünüyorum ama hala belirli bir noktaya gelemediysem de zamanla geleceğimi düşünüyorum!

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Yandırdın Kalbimi’yi yorumlamaya nasıl karar verdiniz? Düzenlemeyi üstlenen Vesim İpek ile yollarınız nasıl kesişti?

-Zaten böyle bir proje düşünüyordum. Yandırdın Kalbimi’yi çok severim ve sosyal medyada da çok fazla seslendiririm. Kitlem de çok sever. Vesim İpek ile yollarımız Avrupa Müzik aracılığı ile kesişti. Kendisi samimi ve anlayışlı bir aranjör!

Avrupa Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-TikTok uygulaması üzerinden bir yarışma düzenlendi. Yarışma sonucunda belirli kazananlar olacaktı. Ben de o kazananlardan biri oldum ve kazananlara Avrupa Müzik şirketi aracılığı ile şarkı çıkartmak ödülü olduğu söylendi. Bu şekilde ben de Avrupa Müzik bünyesine girmiş oldum. 

Yandırdın Kalbimi yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Güzel yorumlar aldım ve bu yorumlar beni mutlu etti. Zaten insanlar Azeri müzik tarzına yakışan bir sesim olduğunu ve bunun üzerinden bir proje beklediklerini söylemişlerdi, onları da kıramadım! 

Yandırdın Kalbimi’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette var. Sürprizim olsun!

Melissa’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Yandırdın Kalbimi”nin Melissa yorumunu tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.