Röportajlar

Yeni teklisi “Git Benden”i dinleyicilerle buluşturan Handan Erol ile bir röportaj…

Handan Erol… Zaman içinde içindeki müzik tutkusuyla müziğe yönelen Erol, art arda yayınladığı teklileriyle bilinmeye başladı. En son “Git Benden”i Melodi / MGM Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturan ve Almanya’da yaşayan Erol ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Deli Çile”ye Kadar olan müziksel yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Aile restoranımız vardı, orada çalışıyordum. Profesyonel anlamda bir müzik çalışmam yoktu ama arkadaş ve aile ortamlarında şarkı söylemeyi çok severdim. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Deli Çile”nin sahipleri Eyüp Çungay & Gökhan Doğanay ve düzenlemeyi üstlenen Mustafa Araboğlu ile yollarınız nasıl kesişti? Özdemir Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? Deli Çile ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Bir gün profesyonel anlamda şarkı söylemeye karar vererek bu bağlamda sosyal medyada araştırmalar yapmaya başladım. Mustafa Arapoğlu’nu bulup kendisine yazınca bana dönüş yaptı ve görüştük. Sesimi dinledi ve zaman içinde onun getirdiği Deli Çile şarkısını çalıştık ve kaydettim. Ben çok beğenmiştim ancak nedense çok dönüş alamadım. 

İkinci tekliniz “Fal” oldu. Bu bağlamda “Fal”ın sahipleri Yiğit Mahzuni & -düzenlemeyi de üstlenen – Esad Fidan ve Be Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? Fal ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Bir gün Be Müzik’in sahibi Abdullah Turan beni aradı. Tanıştık ve sesimin güzel olduğunu söyleyerek benimle çalışmak istediğini söyledi. Ben de “Neden olmasın?” dedim. Beni Esad Fidan ile tanıştırdı. Bana 20 tane beste sundular ve bu bestelerden okumak için 2 tanesini seçtim. Fakat stüdyo aşamasında bazı sorunlar oldu, ondan dolayı bir tanesini okumaktan vazgeçmek durumunda kaldım. Sadece Fal’ı okudum. Fal da güzel bir şarkıydı bence ama nedense o şarkıyla da çok geri dönüş alamadım. 

En son “Git Benden”i dinleyicilerle buluşturdunuz. Bu bağlamda “Git Benden”in sahibi Zafer Kılıç ve Melodi Müzik (MGM) ile yollarınız nasıl kesişti?

-Zafer Kılıç’ı 21 yıl önce İbrahim Erkal’ın konser organizatörü olarak Hamburg’da tanımıştım. Organizatör Muzaffer Kılıç’ın kardeşiydi. O gün Adanos restoranında İbrahim Erkal, Turan Ulus (o dönemki prodüktörü İskender Ulus’un kardeşi) ve Zafer Kılıç ile bir şeyler yiyip sohbet ettik. Zafer Kılıç ile de bu sayede arkadaşlığımız oldu ve yıllar sonra onun bir bestesini okuma imkanım oldu. Melodi Müzik’in sahibi Azad Üzüm beyle de bir tanıdığımız vasıtasıyla tanıştık. Git Benden, onlar tarafından yayınlandı. 

Git Benden ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şu ana kadar çok olumlu ve çok iyi dönüşler var. 

Git Benden’in klibini yöneten Yusufcan Özbilen ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Yusuf beyle Azad bey vasıtasıyla tanıştım. Ancak nedense klibin çekimi ve klibin hazırlanma aşaması benim çok içime sinmedi. 

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Belli bir tarzım yok aslında. Güzel olması önemli. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Arabesk, Fantazi… Pop da söylerim. Yeter ki güzel olsun…

Git Benden’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, var. Ama sürpriz! (gülüyor) Sizleri güzel şarkılarla buluşturacağım.

Handan Erol’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Git Benden”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.