Müzik Haberleri

İstanbul Girls Orchestra’nın yeni teklisi ”Hünkar”ın klibi, Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nın çatısında çekildi!

Türkiye’nin ilk kadın orkestrası olan İstanbul Girls Orchestra, sözleri Murat Sağır’a, müziği Hakan Demirtaş’a ve aranjesi Veysel Samanlıoğlu’na ait olan FA Müzik etiketiyle yeni teklisi ”Hünkar”ı geçtiğimiz ay yayınlamıştı.

Şimdi ise ”Hünkar”, Kemal Yıldız yönetmenliğinde klip olarak da yayınlandı. Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nın çatısında 24 saatte çekimleri tamamlanan klipte akşam sahnelerinde orkestraya ünlü oryantal Nuran Sultan eşlik etti.

Yapımcılığını Filiz Naz’ın üstlendiği klibi grubun solisti Seda Yüksel şu sözlerle anlatıyor: ”Çok güzel bir şarkı hazırladık. Umarım dinleyenler de bizimle aynı fikirde olacak. Aynı zamanda müzikal anlamda Türkiye’de bir ilk olmak gurur verici. Ekip arkadaşlarımla birlikte kadınların neler başarabileceğini bu anlamda da göstermek istedik. Hepimiz alanında başarılı isimleriz; yaptığımız ve yapacağımız işlerle de bunu göstermek istiyoruz…”

Ümit Tokat prodüksiyonu olan klipteki kostümler Ventiup imzası taşırken, stil danışmanlığını ise Aydan Aydın üstleniyor.

‘Hünkar” tüm dijital platformlarda, klibi ise FA Müzik Yapım YouTube kanalında!