Müzik Haberleri

İzmirli rock grubu One More Page çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor!

İzmirli rock grubu One More Page, yayınladığı ilk albümü Illusion of Duality ve devamında yayınladığı Şaman Ayini parçasına ait klip ile dinleyicilerden ilgi gördü.

Grubun solisti Onur Çobanoğlu, 2017 senesinde katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında sergilediği performanslarla özellikle son dönemlerde yeni dinleyici üretemeyen bu tarz müziklere dikkat çekti.

Gökhan Özoğuz tarafından “rock tarzda yarışmaya o zamana dek gelmiş en iyi ses” olarak nitelendirilen Onur, gruplarıyla dünya çapında üne kavuşmuş olan senfonik metal grubu Haggard ve Türkiye’nin köklü metal grubu Pentagram ile aynı sahneyi de paylaştı.

Kasım-Aralık 2018 tarihlerinde Dream Theater ve klavyecisi Jordan Rudess ile çalışmalarıyla ünlenen ve aynı zamanda dünyanın en genç ve en iyi klavyecilerinden biri kabul edilen Eren Başbuğ’un solisti olarak İzmir (Ooze Venue), Ankara (Telwe) ve İstanbul (Zorlu Center) şehirlerini kapsayan bir turneye çıkmış ve bazısı Türkiye’de ilk kez canlı sergilenen progressive tarzda eserleri seslendirmiştir.

2019 senesinde Basstory projesi kapsamında Megadeth’in Grammy ödüllü basçısı David Ellefson’un solisti olarak sahneye çıkmış ve Megadeth parçalarını seslendirmiştir.

Grup, halen İzmir’de; farklı tarzda müzisyenleri bir araya getiren Ütopya Project gibi karma projelerde de yer alarak tarza katkıda bulunmaktadır ve One More Page olarak YouTube kanalından konser paylaşımlarına, Onur da kendi YouTube kanalından cover paylaşımlarına devam etmektedir.