Müzik Haberleri

Yeni akım bağımsız gruplardan Mavi Huydur Bende ile tanışın!

Yeni akım bağımsız gruplardan Mavi Huydur Bende, 10 şarkıdan oluşan ilk albümüyle “Bahçe”sinin kapılarını aralıyor.

Mavi Huydur Bende; Serkan Atay ve Okan Acarbaş ikilisinden oluşan bağımsız müzik grubudur. Grup; akustik, sade ve şiirsel şarkı sözleri ile zamanla güzel bir kitleye ulaşabileceğinin sinyallerini veriyor.

Şarkıların çoğunda başlıca tema aşk olsa da yine aynı şarkıların içinde, şehir insanının kaçma isteği, bir yere ait olamama, bazı öznel ve toplumsal sorunlar iç içe işlenmiş.

Daha önce yayınladıkları biri demo olan iki tekli (Geçmiş Ama Bitmemiş ve Şehri Getir Gel) ile dinleyicilerle tanışan grup, bu albümü ile kendi özgün tarzına doğru sağlam bir adım atıyor.

Albümde biri varyasyon olan iki şarkı dışında davul kullanılmamış. Tüm tarzların birbirine karıştığı ve elektronik seslerin iyice hüküm sürmeye başladığı bu zamanlarda albümde akustik ve sade bir ton tercih edilmiş.

Albümün söz ve müzikleri grup vokali Serkan Atay, aranje ve enstrümanlar ise grup gitaristi Okan Acarbaş’a ait. Ayrıca albümün bütün prodüksiyonu da ikili tarafından bağımsız olarak yapılmış.


Dinlendikçe içselleştirilecek şarkılardan oluşan albüm Kasım ayının sonunda dijital platformlardaki yerini aldı.

Mavi Huydur Bende adını Edip Cansever’in Günlerden şiirinde geçen bir dizeden almaktadır. 2015’te Serkan Atay tarafından Indie ve Alternatif Pop-Rock tarzında akustik bir solo proje olarak başlamıştır. Bu proje dahilinde deneysel olarak birçok şiiri bestelemiştir. Proje hayata geçmeden önce daha özgün olmayı tercih ederek bu çalışmaları yayınlamaktan vazgeçmiş ve sadece kendi ürettiği eserlere odaklanmıştır.


2017 yılında projeye gitarist Okan Acarbaş’ın katılmasıyla kendi özgün tarzlarının arayışına geçen ikili, albüm çalışmalarından önce demo kayıtlar paylaştı. Bu süreç içerisinde müziğini şekillendiren ikili, demo kayıtların bir çoğunu yayından kaldırıp 2018 yılının başında profesyonel olarak ilk albüm çalışmalarına başladı.

Mavi Huydur Bende 2016 yılında; “Şehri Getir Gel (Demo)”, Haziran 2018’de; “Geçmiş Ama Bitmemiş” isimli iki tekli, bütün söz, müzik ve prodüksiyonu kendilerine ait 10 şarkıdan oluşan ilk albümleri “Bahçe”yi de 27 Kasım 2018’de yayınladı.
Mavi Huydur Bende insanın olduğu ve insana dokunabilen her şeyden beslenmeye çalışan ve iyi müziğin peşinde koşan bağımsız bir müzik projesidir.

Bahçe, tüm dijital platformlarda!