Müzik

Karaduman’ın müzik kariyerini daha da ileriye götüren bir EP oluyor : İnanç Karaduman – Senden İbaret…

İnanç Karaduman’ı ilk olarak Beni De Al Yanına ile tanıdık ve ardından ilk albümü Yükseliyorum ile biraz daha ismini duyuran Karaduman, Yükseliyorum ile de dikkat çekmişti ve Karaduman’ı şimdi DMC etiketiyle prodüktörlüğünü de yaptığı bir EP ile dinliyoruz : Senden İbaret…

Albüm, Azer Nasibov eseri ve Toylan Kaya düzenlemesi ‘Adı Sevgi’ ile açılıyor. Caner Güneysu’nun gitarlarının önde başladığı eserde klavye ve elektronik ritmler esere hareketli bir tını katıyor. Çift ses vokal de başarılı ve eseri tamamlıyor. Akılda kalıcı nakaratıyla dikkat çekiyor. 

Ardından, albüme ismini veren eser; Eyüp Çungay sözlerine Gökhan Doğanay bestesi ve Oğuz Mühürdar düzenlemesi olan ’Senden İbaret’ geliyor. İlter Kurcala’nın gitarı ve vokalin önde başladığı eserde Memduh Akatay’ın perküsyonları da yer yer öne çıkarak klavye-elektronik ritmler ile dengeleniyor. Klavye akordeon, eserin duygulu yapısını destekliyor. Kemal Büyük’ün bası da eseri tamamlıyor.

Son eser, Murat Güneş eseri ve Mühürdar düzenlemesi ‘Can Damarımsın’ klarnet-klavye uyumuyla başlayan eserde Serhan Yadsıman’ın gitarı ve Ali Yılmaz’ın cümbüşü eserin duygusunu güçlendirirken, çift ses vokal ve Sergen Güzelel’in bası da eseri tamamlıyor. Son kısımda klarnet solo başarılı. İlerleyen zamanlarda keşfedileceğini düşündüğüm eserlerden biri oluyor.

Karaduman, Senden İbaret ile hem kendisini daha çok tanıtacak hem de müzik kariyerini daha da ileriye götürecek bir EP’ye imza atıyor.

Etiketler