Müzik Haberleri

Nil Su Hazer, ilk teklisi “Nefes”i dinleyicilerle buluşturdu…

Müziğin eğitiminden gelen ve hala Haliç Üniversitesi’nde Türk Müziği bölümünde eğitimine devam etmekte olan, bununla birlikte geçtiğimiz aylarda Atak34’ün “Neden” şarkısında da yer alan Nil Su Hazer, bağımsız olarak yayınladığı ilk teklisi “Nefes” ile dijital platformlarda yerini aldı.

“Nefes”in söz-müziği Hazer’e ait ve düzenlemesi ise Bakihan Duman imzası taşıyor. Hazer, teklisini ve müziğini şu sözlerle anlatıyor;

“Bu şarkıyı şu tarz, böyle şöyle olarak düşünmeden; tamamen içimden geldiği gibi yaptım. Bir kalıba koymak gerekse ne olur gerçekten bilemiyorum…Müziğine ailem sayesinde başladım, ailemin pek çok bireyi müzik ile ilgiliydi. Ben de 4 yaşından beri “Ben şarkıcı olacağım!” dermişim! Öyle ki, şu an bile kendimi başka bir meslek yaparken düşünemiyorum. Yapsam bile bu kadar severek ve keyif alarak yapmazdım sanırım. Asıl ilgi alanım Caz ama Türk Müziği bölümünde okuyorum, ama asla zoraki veya sevmeyerek değil! Günümüz şarkılarını ve eski dönemlerin şarkılarını yorumlamayı seviyorum. Pek çok beste yaptım, fakat içimden bir ses ilk bu şarkı ile çıkmamı söyledi. Tamamen içinde bulunduğum ruh hali ile birdenbire balkonda otururken yazdığım bir şarkı “Nefes”. Süresi kısa ve tadımlık oldu biraz, ancak devamı gelecek diye umuyorum. “Nefes” dinleyenlerin ilk aklına gelen anlamın çok dışında, benim için çok farklı bir alt metine sahip bir şarkı. İçinde geçen pek çok anahtar kelimenin bende yeri ve anlamı çok farklı. Dinleyen herkese farklı bir şey çağrıştıracağına eminim. Umarım “Nefes”te herkes kendinden bir parça bulur ve severek dinler. Derin bir “nefes” alıp yavaş yavaş bir şeyler yapmaya başladığım için çok mutluyum, umarım her şey güzel olur! Dinleyecek ve ilgi gösterecek herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

“Nefes”i başta Spotify olmak üzere pek çok dijital platformda!