Müzik Haberleri

Sayedar ve Önder Şahin’in ortak çalışması “Gölge Boksu” albümü yayında!

Başarılı rap sanatçıları Sayedar ve Önder Şahin, ortak çalışmaları olan Gölge Boksu adlı albümlerini Esen Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. 

12 eserden oluşan albümde, Sayedar ve Önder Şahin’e Türkçe Rap’in en önemli ismi Ceza, dünyaca ünlü Wu-Tang Clan grubunun bir parçası olan Killah Priest, Sansar Salvo ve Kezzo eşlik ediyor. 

Geneli wordplay ve protest kafiyelerle bezeli albümde, yeni nesil rap soundlarının yanı sıra, klasik boom bap ve old school esintilere de rastlamak mümkün. 

Albümün çıkış şarkısı Komedi ve Dram’a, Atıf Ülkü yönetmenliğinde klip çekildi. İki gün süren çekimlerde, sanatçıların yaşadığı mahalleler mekan olarak kullanıldı ve mahalle sakinleri de oyuncu olarak eşlik etti. İlk defa YouTube’da 6 Eylül’de yayınlanan klip, izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı ve yayınlandığı gün 1 milyonluk izlenmeyi aştı. 

Albümde, Intra Campo, Fireonblack, Jasi “mean2k” Karalic, Maruf Beatz, Bronx Beats, Nasihat, Baykan Barlas gibi Rap Müzik dünyasının önemli isimleri müzikleriyle yer aldı. 

Zadex Music ve İzdüşüm Records stüdyolarında, Ado ve Zeus Kabadayı tarafından kaydedilen albümün düzenlemelerini, Sayedar, Önder Şahin ve Jasi “mean2k” Karalic yaptı. Mix ve Mastering, Jasi “mean2k” Karalic – Tonstudio Wattwil tarafından yapıldı. Ön kapaktaki çizim ise Fresk Tire’a ait. 

Gölge Boksu’nu tüm müzik marketlerde ve dijital müzik platformlarında bulabilirsiniz.