Müzik

Serinin ikinci albümü yılın en başarılı compilation albümlerinden biri oluyor : Fresh Hits-In Da Club 2…

Geçen yıl yayınlanan ve sitede de incelemesini yazdığım Artist Music etiketli ‘Fresh Hits-In Da Club’ albümünün devamı, 2019’un ortalarında dinleyicilerle buluştu : ‘Fresh Hits-In Da Club 2’ 

Halen müzik mağazalarında da ilgi görmeye devam eden albümdeki eserlerin seçimi bir önceki albümde olduğu gibi aynı zamanda albümün prodüktörü olan Nurhan Dülgeroğlu’na ait.

Bu albümde de, diğer Artist albümlerinin alamet-i farikası haline gelen Cross-Fade kullanımı yer almıyor. (Bir şarkıdan diğer şarkıya aynı anda geçiş)

Albüm, Join Me ile tanınan Everspax’dan Moztra ile açılıyor. Mozart’ın 40. senfonisinin sample olarak kullanıldığı çalışmanın ardından Tu Me Donnes ile dikkat çeken Lyana’dan Sigue Me geliyor. Elektronik klavye ve Latin perküsyonların önde olduğu çalışmada Lyana başarılı vokaliyle dikkat çekiyor.

Sırada, en son Mon Bebe’yi yayınlayan G-Sy’den Ready var. Klavye solosuyla akılda kalan ve bir önceki eserdeki eğlenceli tınıyı devam ettiren çalışmanın ardından Malibú’dan Uh La La’nın Moombathon remixi geliyor. Ritmik yapısı ve nakaratıyla beğenilecektir.

Sıradaki çalışma, In Da Club’ın ilk albümünde No No No ile yer alan ve Dulce Navidad ile de beğeni kazanan Kamaleon’un Adryano ile ortak çalışması ‘Color’. (Adryano da en son Perdoname’yi yayınladı.) Uyumlu bir düet performansı oluyor. Ardından yine geçen albümde Polkyz ile yer alan Lemoski’den Gourmandyz geliyor. Gitar ve akordeon ön planda ilerliyor.

Albüm, LBNF ve Dime ile dikkat çeken Dj R’An’dan Papy ile devam ediyor ve vokal-akordeon-ritm uyumuyla ilerliyor. Ardından, en son Explicame ile dinlediğimiz Carlo Cavalli’den bir çalışma geliyor; Carlo Cavalli Present. Cupido ortak çalışması Se Te Olvido var. Akordeon bu eserde de ön plana çıkıyor.

Sırada, Diez Arenas’dan ‘Elle a tout’ var. Gitar solo ile akılda kalan çalışmanın ardından Come On ile dikkat çeken Dj Kenzo’dan You Got Me geliyor ve piyano solo-retro efektlerin ağırlıkta olduğu bir çalışma oluyor. 

Albüm, halen I’ll Give You ile beğenilen Lyco’nun Lucy ile ortak çalışması Finally ile devam ediyor. Güçlü vokallerle akılda kalacak çalışmanın ardından bu sefer 2015 yılından kalabalık kadrolu bir çalışma geliyor : Manfree & 2Loud feat. Nick Neblo ortak çalışması ‘Nothing’ ritm-vokallerin ön planda olduğu bir çalışma oluyor.

Sırada, halen Guitarism ile ilgi gören Kolesky’den Flutalistic geliyor ve flüt tınılarıyla zenginleşen bir çalışma oluyor. Ardından, kendi ismini taşıyan ilk albümüyle dikkat çeken 2iB’nin albümünden ‘Excite Me’ geliyor, vokaliyle akılda kalacak başarılı çalışmalardan biri. 

Sıradaki çalışma, yıl içinde çıkan başarılı ortak çalışmalardan Jarrow Ft.Roxanne çalışması ‘Any Care’ oluyor ve efektlerin ön planda olduğu çalışmanın ardından 

Free Your Mind ve yeni yayınlanan Closer Me ile ilgi görmeye devam eden Zoli Vekony’nin James Cash ile ortak çalışması Moments geliyor. Akılda kalıcı gitar solosuyla dikkat çekiyor.

Sırada, 2018’den bir çalışma var :  Gaja’dan This Is All For Now. Klavye solosuyla sevilecek çalışmanın ardından; For Tonight, Let Me Leave ve en son All This Time’ı yayınlayan Jajo G’den Embrace geliyor. Üflemeliler ön planda ilerliyor.

Son iki çalışmadan ilki, Ileven’ın Two Hearts’ünün Dance Gc versiyonu oluyor ve Italo Disco introlarını andıran ilk kısım sonrası vokaller öne çıkıyor. Son çalışma ise Animal ve Blueberry ile dikkat çeken Charlotte Devaney’in son olarak Missing’i yayınlayan Tanya Lacey ile düeti You Got It oluyor. Her iki vokal de elektronik tınılarla uyumlu bir performans sergiliyor ve sondaki gitar-klavye eklemesi başarılı. 

Albümde yine İtalyan RNC Music katalogundan çalışmaların yanı sıra, başarılı Fransız firması E.G.T’den de çalışmalar var.

Albüm, hem bu yıl içindeki hem de geçtiğimiz yıllardaki başarılı Club çalışmaları bir araya toplarken, yılın en başarılı compilation albümlerinden biri oluyor.