Müzik Haberleri

Veys Çolak, teklilerin ardından bu sefer bir mini albümü dinleyicilerle buluşturdu : Ömür Yetmez…

Pek çok müzisyen ve gruba gitarıyla eşlik etmeye devam eden ve kendi solo kariyeriyle de bilinmeye başlayan başarılı müzisyen Veys Çolak, bağımsız olarak yayınladığı 5 tekli çalışmadan sonra 4 şarkılık mini albümü Ömür Yetmez’i yayınladı. Önceki şarkılarda olduğu gibi yine akustik tınılar ağırlıkta.

Albüme adını veren Ömür Yetmez’de anadolu türkülerine gönderme yapan ezgiler ve sözler var. Ayrıca bu şarkıda Veys bir Yunan çalgısı olan baglamadakia ile melodiyi çalıyor.


Yollarda ise yaylıların eşliğiyle bir modern halk ozanı şarkısı etkisi veriyor. Yaylı aranjmanını Özgür Günay yaptı. Keman ve viola Tuğçe Topdemir, Çello ise Özlem Yorulmaz tarafından çalındı.


Modern İnsan 10 yıllık bir şarkı. Soprano sax’da Servet Sinan Akçelik, davulda Mertcan Bilgin, bas gitarda Anıl Çifter var. Bu şarkının kaydı Babajım stüdyolarında Adham Farid tarafından yapıldı. 


Devam Filmi ise Veys’in Gezi olayları esnasında yazdığı bir şarkı. Sözlerin derinliği ve melodikanın şarkıya katkısı büyük.


Albüm Jinxx Productions stüdyosunda Anıl Çifter ile kaydedilip mixlendi. Mastering ise Emre Değer tarafından yapıldı. 


Kapak fotoğrafını ve Yollarda’nın klibini Fırat Özmüş çekti. Kapak tasarımımda Emir Yiğit ve Ertan Atay’ın dokunuşu da var.

Ömür Yetmez’i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.