Röportajlar

Yeni teklisi “Aşk Bu Ya”yı dinleyicilerle buluşturan Pamuk Pars ile bir röportaj…

Pamuk Pars… Müziğin eğitiminden gelen ve hem müzik-sahne çalışmalarıyla bilinirken sunduğu programlarla da güzel bir kitleye ulaşan Pars, şimdi ise yeni teklisi “Aşk Bu Ya”yı Five Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Pars ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Azılı Bela”ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Azılı Bela şarkım öncesi 7 yaşından 18 yaşıma kadar Bursa’da il ve ilçe kadrosunda söylüyordum. Küçük yaşımdan bu yana gerekse hocalarım gerekse Bursa İlçe Müdürü ve valimiz müzikal gösterilerimize en büyük destekçimdi. Bu başarılarımın hemen ardından eğitim hayatıma 4 yılda konservatuvar okuyup mezun olduktan hemen sonra, Başkent İletişim Akademisi’nde de 2 yıl eğitim aldım. Alanım müzik olduğu için eğitimim bu yönde gelişti. Konservatuvar okumak sesimi ve notaları doğru yerde kullanmamı, en önemlisi yaptığım işe daha hakim olmamı sağladı.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Azılı Bela”nın sahibi Yıldız Tilbe, düzenlemeyi üstlenen Suat Sakarya ve Kuzgun Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? Azılı Bela ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Azılı Bela, değerli müzik üstadı Yıldız Tilbe imzalı bir şarkıyla müzik sektörüne ilk girişimdi. İlk göz bebeğim diyebilirim. O sıralar Türkiye’nin en çok izlenen TV programı sayın Esra Erol’un programında her gün canlı yayınla ATV ekranlarındaydım. Sektörün içinde olduğum ve en büyük avantajım kendimi insanlara tanıtmış olmamdı. Dolayısıyla Suat Sakarya ağabeyim, Yıldız Tilbe ise ablam gibidir. Kardeşleri gibi gördükleri için hiç kırmadan eserleri ortaya çıkarmam için bana çok destek oldular. Böylelikle ilk teklimi yapmış oldum. Türkiye’de 7’den 70’e sevilen bir kız olduğum için harika dönüşler aldım. 

İkinci tekliniz “Salla Salla”nın sahibi Bahadır ve düzenlemeyi üstlenen Mustafa Arapoğlu ile yollarınız nasıl kesişti? Musicom ile yollarınız nasıl kesişti? Salla Salla ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Salla Salla ile yoluma devam ettim. Bu şarkımda sevgili prodüktörüm Fatih Aksoylu ve yönetmenim, dansçı arkadaşlarımın işlerindeki başarılarıyla güzel bir klip çıkardık. Zaten sesim, dans yeteneğim, dış görünüşüm ve fenomen oluşum da işim tuzu biberi diyebilirim. Z kuşağı çok sevdi şarkıyı. Bu şarkı bana 4 ödül ve birçok sahne imkanıyla geri dönüşler sağladı, emeklerin karşılığını da böylelikle almış bulundum.

Salla Salla’nın klibini yöneten Enes Bilal Taşçı ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klibiniz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Enes ve sevgili müzik duayeni Fatih Aksoylu prodüktörlüğünde gerçekleşen Salla Salla şarkımız da gerek kliple ve sesimle tarzımla çok sevildi. Tabii bu şarkımızın üzerinde 3 aylık bir süreçte çalıştık bol bol toplantı yaparak klip süreçimizi planladık ve bence efsane bir iş çıkardık!

Yeni tekliniz Aşk Bu Ya’nın sahibi Erkan Bal, düzenlemeyi üstlenen Ercan Bal ve firmanız Five Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Ercan Bal, Erkan Bal müzik ve Five Müzik sahibi sevgili prodüktörüm Firuz Anlı da bu camiada pek çok isimlerle çalışmış başarılı isimlerdir. Onlarla da yolumun kesişmesi zaten müzik camiasında tanımadığım kimse olmadığından ve hepsi ailem gibi olduğundan dolayı tesadüf olmadı! 

Aşk Bu Ya ve Taşçı yönetmenliğindeki klibi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Aşk Bu Ya şarkısına büyük bir reklam promosyonu yaptım. İstanbul’un birçok AVM ve metrolarında LED-3D ekranlarda klibimin tanıtımları devam ediyor. Geri dönüşler de gayet güzel. Özellikle çocuklar çok sevdi. Öte yandan netd müzik’te de yayındayız.

Bu arada bir dönem televizyonda program yapmanız nasıl gelişti ve programınız ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Pamuk Pars müzik programı hem sunuculuk yeteneğimle hem sesimle beğenildi. Birçok sanatçı arkadaşımı konuk ettim. Nasıl ki müzik sektörüne hakimsem TV sektörüne de öyle hakimim o yüzden güzel deneyim oldu benim için. Bu programı yaparken de 2 ödül sahibi oldum!

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Kendi müzik tarzımı şöyle tanımlayabilirim: Kulağıma hoş gelen ve sözlerinde enerjime uyan tüm müzik şöleninde varım!

Aşk Bu Ya’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki. Bu röportaj vesilesiyle yeni proje ve kliplerimle müzikseverlerin karşısında olacağımı belirtmeyi istiyorum. 

Pamuk Pars’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Aşk Bu Ya”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.