Röportajlar

Yeni teklisi “Bencil”i dinleyicilerle buluşturan Hakan Ki ile bir röportaj…

Hakan Ki… Zaman içinde kendi şarkılarını oluşturan ve 2021 başında dinleyicilerle buluşan ilk teklisi “Gideceğim” ile dinleyicilerin dikkatini çeken Ki, en son DMC etiketiyle “Bencil”i dinleyicilerle buluşturdu. Hakan Ki ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Gideceğim’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda ilk tekliniz “Gideceğim”in oluşum süreci nasıl gelişti?

-Çocukluğumdan beri yazmayı, içimden geçenleri kağıda dökmeyi alışkanlık ettim. İnsanları gözlemlemeyi, dinlemeyi severim. Kendimde bir hikaye bulamıyorsam, onlardan ilham alıyorum ve bu sayede bolca kendi bestelerimi oluşturdum. “Gideceğim” şarkısı yoğun duygulu hallerimde ortaya çıkan bir şarkı ve bu duyguyu insanlara da hissettirebilmek için müziğe ilk adımı attım. 

Gideceğim ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Duygularımı, isteklerimi gizli yaşarım. Bu nedenle müzik ile ilgili  hayallerimi kimseyle paylaşmamıştım. “Gideceğim” ilk çıktığında yakın çevrem şaşkınlık içindeydi çünkü bu yönümü hiç bilmiyorlardı. Tanıdık tanımadık herkesten güzel dönüşler aldım ve bu enerji ile devam etmeye karar verdim.

En son, “Bencil”i yayınladınız. Düzenlemenizi üstlenen Tarık İster ve DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-Birçok ünlünün menajerliğini yapan, yakın arkadaşım Sezen Pişgin aracılığıyla Tarık ile tanışıp, çalışmaya başladık. “Bencil” şarkısını tamamladıktan sonra DMC ile görüşüp anlaşma sağlandı. Aslında bu projede Sezen’in desteği çok! Kendisi, en büyük şansım.

Bencil’e, Gideceğim klibinde olduğu gibi İsmail Arıkan yönetiminde çektiğiniz klibin oluşum süreci nasıl gelişti? Kendisiyle yollarınız nasıl kesişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İsmail Arıkan ile özel bir markanın fotoğraf çekiminde tanıştık. O markanın video çekimlerini kendisi yaptığı için ilk dialog ordan başladı. Birkaç görüşme sonrası onun da ilk deneyimi olan “Gideceğim” şarkısına klip çekimi planladık. Enerjimiz uyuştuğu için “Bencil” şarkısında da birlikte çalışmaya karar verdik. Klibimizi iç ve dış mekan olarak 2 günde tamamladık. Eğlenceli ve enerjik bir klip olduğu için geri dönüşler güzel. 

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Müzikte tamamen kişiliğimi ortaya koyuyorum. Değişken, enerjik ve yeniliğe açık.  Bunlar birleştiğinde, kendimi daha çok popüler müzikle bağdaştırıyorum. Şu an dünyada pop müziğin geri planda kaldığı söylense de ben buna hiç inanmıyorum. Herkes pop müzik dinliyor ve seviyor. 

Bencil’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Yaz bitmeden hareketli/enerjik bir şarkı daha yapmayı planlıyorum. Hazırda şarkılarım var fakat henüz hangisi olacağı hakkında karar veremedim. Yapım şirketim DMC ile kararlaştırıp ilerleyebiliriz.

Hakan Ki’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Bencil”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.