Röportajlar

Yeni teklisi “Dur Gitme”yi dinleyicilerle buluşturan Seno ile bir röportaj…

Seno… Almanya’da yaşayan ve kendi şarkılarını yapmaya başlayan Seno, ilk teklisi “4 Uhr” sonrası kendi eseri yeni teklisi “Dur Gitme”yi Melodi / MGM Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Seno ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle 4 Uhr’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Loloo ve Ilk prodüksiyonu 4 Uhr’ün oluşum süreci nasıl gelişti? Prodüksiyonu üstlenen Loloo ve Ilk ile yollarınız nasıl kesişti? 4 Uhr ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Öncelikle epeydir müzik ile uğraşıyorum ama hep şarkılarımı yayınlamaya utandım. Ancak bir arkadaşımın tavsiyesiyle Instagram’da şarkı söyledim. Geri dönüşler güzel olunca ben de kendimi geliştirip bir şarkı yapmaya, hislerimi şarkılarıma yansıtmaya karar verdim. Bir gün bir müzik stüdyosuyla konuşmaya gittim. Konuştuktan sonra “4 Uhr”u kaydetmeye karar verdik, plansız gelişti ve güzel de sonuçlar aldık.

En son “Dur Gitme”yi yayınladınız. Dur Gitme’nin oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemeyi üstlenen GYPZE ile yollarınız nasıl kesişti? Dur Gitme ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Gypze ile planlı bir çalışma içinde Dur Gitme’yi yaptık. Güzel geri dönüşler aldım. Şarkının şöyle bir anlamı var, bazı insanlar seni dıştan yargılarlar ama bilmezler içinde neyi atlattığını neler yaşadığını yani şöyle ki mutlu diye gözükürsün dışa, için öyle olmaz! Benim şöyle bir mesajım var bu şarkıyla, kimse kimseyi tanıyıp bilmeden yargılamasın, amaç herkesi olduğu gibi kabul etmek… 

MGM / Melodi Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Melodi Müzik Azad Üzüm bey ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştık. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çok değerli bir dost oldu benim için. Umarım kendisiyle ve ekibiyle uzun süre çalışmak nasip olur.

Klibi yöneten 639 Films ekibi ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-639 ile her şey çok hızlı gelişti. Beş saatlik yola klip çekmeye gittik, birbirimizi iyi tanımasak bile çok zevkli bir çekim oldu, her iki taraf için de olumlu oldu. 

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Kendi müziğim, hem arabesk hem de rap tarzına yakın.

Dur Gitme’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Hislerimi kendi şarkılarıma yansıtıp hoşuma gidenleri paylaşacağım. Özetle bu proje son değil! 

Seno’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Dur Gitme”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.