Konser İzlenimleri

Barlas Tan Özemek, ilk albümü ‘Yalancılar Kahvesinde’nin lansman konserinde unutulmaz bir performansa imza attı…

Sekiz gündür dinleyicilere müzik dolu anlar yaşatmaya devam eden Burada Müzik Var konserlerinin dördüncü gününde ilk olarak geçtiğimiz hafta ilk albümü ‘Yalancılar Kahvesinde’yi dijital olarak Ada Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Barlas Tan Özemek sahne aldı.

Bir nevi albüm lansmanı olan bu konserde Özemek ilk olarak albümüyle aynı ismi taşıyan “Yalancılar Kahvesinde” ile konserine başladı. Albümün ikinci eseri “Bu Kış Hastalandım” ile devam eden Özemek, ardından “ilk yazdığım şarkı” diye tanımladığı ve dinleyicilerle profesyonel olarak buluşan ilk teklisi olan “Ayna Kırıldı“yı seslendirdi. Konserin ilk konuğu başarılı sanatçı Özge Fışkın oldu. Fışkın ile albüm şarkılarından “Şarkıcı“yı seslendiren Özemek, Fışkın ile uyumlu bir düet performansına imza attı.

Fışkın‘ın ardından hareketli yapısıyla önümüzdeki zamanlarda ilgi görecek “Aslan Dostum” konserde de ilgi gören eserlerden oldu. Bu eserden sonra akustik gitarını devreden ve elektro gitara geçen ÖzemekEyvallah” da özellikle orta kısımdaki elektro solosuyla güzel bir performans sergiledi.

Özemek‘in ikinci konuğu, bir dönem ev arkadaşı olan ve ‘Develerle Yaşıyorum‘ albümünde de yer aldığı Gaye Su Akyol oldu.

İki eski dostun sempatik diyalogları dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. Birlikte Zeki Müren‘in “Bir Demet Yasemen” klasiğini yorumlayan ikili dinleyicilerden tam not aldı.

Özemek konserine Enver Gökçe‘nin ‘halı dokuma makinesinden çıkan sesten ilham alarak‘ yazdığı şiirinden bestelediği “Kirtim Kirt” ile devam etti. Ardından bir başka usta şair olan Sait Faik‘ten bestelediği “O Ve Ben” ile dönem şairlerini bestelemedeki başarısını da kanıtlamış olan Özemek‘in üçüncü konuğu, Bartu Küçükçağlayan oldu. Özemek, Orhan Veli dizelerine Timur Selçuk bestesi ‘Pireli Şarkı‘yı seslendirirken sahneye bir anda çıkan Küçükçağlayan, kendine özgü yorumu ve güncel eklemeleri ile konserin en unutulmaz anlarından birine imza attı. Küçükçağlayan da Özemek‘in deyimi ile ‘ilk defa kendi ismi ile’ sahneye çıkmış oldu.

Konserin son eseri albümün de son eseri olan ‘Parti’ oldu. Albümün en eğlenceli şarkılarından olan ‘Parti‘ dinleyicilere eğlenceli anlar yaşattı.

Konserde Özemek‘e gitarlarda Ozan Kısaparmak ve Bora Genel, klavyede ise Zeynep Oktar eşlik etti.

Özellikle Oktar‘ın klavye eşliliklerinin albümdeki 1970’ler tarzı tınısını koruması performansın başarılı noktalarından biri oldu.

Önümüzdeki haftalarda CD olarak da dinleyicilerle buluşacak olan Özemek’in ‘Yalancılar Kahvesinde‘ albümü, tüm dijital platformlarda!