Konser İzlenimleri

Hüsnü Arkan’ın Burada Müzik Var konserlerindeki performansının konuğu Kalben’di…

Burada Müzik Var konserlerinin yedinci gününün ikinci konseri, önemli buluşmalardan biriydi; Hüsnü Arkan & Kalben

Arkan, konsere Ada Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşan son albümü ‘Kırık Hava‘daki iki düet eserin solo versiyonları ile başladı; albümde Cem Adrian‘ın eşlik ettiği ‘Gönül Yarası‘ ve Birsen Tezer’in eşlik ettiği ‘Öyle Bir Rüya‘… Her iki eser de özellikle dinleyicilerden aldığı reaksiyonla birlikte konsere güzel bir başlangıç oldu.

Ezginin Günlüğü döneminden bir bestesi ‘Zerdaliler‘ ile devam eden Arkan‘a eserin ortasında gelen Kalben eşlik etti ve iki sanatçının uyumlu performansı alkışlarla desteklendi.

Ardından ‘Senin Gibi‘ ve klasikleşmiş ‘Düşler Sokağı‘ eserleri art arda Arkan & Kalben düeti ile dinleyicilerle buluştu. Kalben, Arkan‘a olan hayranlığını anlatırken, 14 yaşındayken edebiyat öğretmeninin ona Arkan‘ın şiir kitabını aldığı anısını da dinleyicilerle paylaştı ve ikilinin uyumu eserleri de güçlendirdi.

Kalben sahneden ayrıldıktan sonra konsere solo devam eden Arkan, ‘Hayır‘ ve ‘Kırık Hava‘ eserleriyle devam ederken, Ezginin Günlüğü döneminden bir başka klasik ‘1980‘ de dinleyicilerden epey reaksiyon alan bir başka eser oldu. Son eser yine bir Ezginin Günlüğü dönemi eseri ‘Ebruli‘ oldu ve Arkan, dinleyicilerin ‘Bir daha!‘ diyerek alkışlamasından dolayı yeniden sahneye dönerek iki bis eseri seslendirdi : Ezginin Günlüğü‘ne ilk dahil olduğu albüm ‘İstavrit‘ albümünden ‘Sardunya‘ ve ‘Akıntıya Karşı Yolculuk‘…