Konser İzlenimleri

Geçen yıl İlk Atlas albümüyle dinleyicilerle buluşan Senem Demircioğlu & İklim Tamkan, Burada Müzik Var sahnesindeydi…

Burada Müzik Var konserlerinin altıncı gününün açılışını geçtiğimiz yıl Fazıl Say prodüktörlüğünde Ada Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdukları ‘İlk Atlas‘ albümleri ile yılın kendi alanında en başarılı çalışmalarından birine imza atan Senem Demircioğlu & İklim Tamkan ikilisi yaptı.

Demircioğlu‘nun solistliği ve Tamkan‘ın piyanosuna, kemençede Furkan Bilgi, viyolada Erdem Akça eşlik etti.

Albümün açılış eseri ‘İlk Atlas‘ ile başlayan konser, albümden ‘Sevmiyorum Seni‘ ve ‘Yıldızların Altında‘ ile devam etti. ‘Yıldızların Altında‘da kemençe ve viyolanın etkisi eseri güzel bir tınıya ulaştırdı.

Albümden Azeri bir enstrümantal eser olan ‘Men Seni Araram‘ın Tamkan tarafından solo piyano icrasıyla devam eden konserde eserin ardından güzel bir uyum sağlanarak bir başka Azeri klasik ‘Ayrılık‘ dinleyicilerle buluştu.

Konser, albümde olmayan iki eserle devam etti: Ali Ekber Çiçek derlemesi ‘Haydar Haydar‘ (Akça‘nın viyola eşliği başarılıydı.) ve Fikret Kızılok klasiği ‘Farketmeden‘… Demircioğlu, her iki eserde, o eserlere uygun ses tınıları yakalayarak başarılı performanslara imza attı.

Her iki eser de, ikilinin ileride ikinci albümleri olursa orada da yer almayı hak eden performans ve eşliklere sahipti.

Bir Bülent Ortaçgil klasiği ‘Çığlık Çığlığa‘ ile devam eden konserde -bilinçli bir tercih miydi acaba?- iki eski dostun (Fikret Kızılok ve Bülent Ortaçgil) eserlerinin art arda yer alması anlamlı bir seçim oldu.

Albümden ‘Bu Kekre Dünyada‘ ile devam eden konserin son iki eseri ise bir Karadeniz Potpori oldu:  ‘Ben Seni Sevduğumi‘ ve ‘Çay Elinden Öteye‘..

Demircioğlu‘nun son eserdeki kaşık oyunu da eserde yakaladığı tiyatral üslup ile bütünleşerek güzel bir finale ulaştı.