Konser İzlenimleri

Cem Adrian, Bostancı Gösteri Merkezi’nde unutulmaz bir konser akşamına imza attı…

Cem Adrian, Bostancı Gösteri Merkezi‘nde unutulmaz bir konser akşamına imza attı… Biletleri günler öncesinden tükenen konser, dinleyicilerden tam not aldı…

Görsellik bakımından ışık kullanımında açık renklerin seçilmesinin eserlerin duygusuna güzel bir katkı sağladığı konser, “Ben Seni Çok Sevdim” ve “Mutlu Yıllar” ile başladı.

İki sevilen Adrian klasiğinden sonra gecenin ilk konuğu Adrian‘ın “Tuz Buz” albümünde “Beni Hatırladın Mı?“yı birlikte seslendirdiği sanatçı Birsen Tezer oldu.

Adrian, Tezer ile düet yapmanın hayali olduğunu ve bu konuda kendisine çok direttiğini söylerken Tezer ise Adrian‘a ithafen “O şarkı öyle bir anıma denk geldi ki, sanki ben senin o gönlünle o şarkıyı yazmış gibiydim…” diyen ve bununla birlikte ilk birlikte sahne aldıkları günü hatırlatan Tezer, Adrian ile ilk birlikte yer aldıkları konseri “Bu kadarını beklemiyordum, sarhoş oldum sanki onunla şarkı söylerken.. (..) o duyguları yeniden yaşamak için bu konsere koşarak geldim” sözleriyle duygularını ve beğenisini ifade etti. Sahnede ilk olarak “Beni Hatırladın Mı?“yı seslendiren Adrian ve Tezer, ardından bir Ortaçgil klasiği “Bu Su Hiç Durmaz“ı birlikte seslendirdiler.

Yağmur“dan sonra konserin piyano ve viyola eşlikli akustik kısmı Ayten Alpman yorumuyla sevilen iki klasik “Tek Başına” ve “Ben Varım” ile başladı.

Ardından bağlı olarak “Sensiz Saadet Neymiş” ile devam eden konserin ikinci konuğu, Adrian‘ın prodüktörlüğünü yaptığı single çalışmasını dinleyicilerle buluşturduğu “Müzik dünyasına ilk kazandırdığımız insan” olarak tanımladığı Hande Mehan oldu. Mehan, Adrian‘a ithafen “Böyle bir insanla çalışıyor olmak çok güzel…” diyerek heyecanını dinleyicilerle paylaşırken Adrian ise ilk defa birlikte sahne alacaklarını belirtti.

Bir İlhan Şeşen klasiği “Sen Benim Şarkılarımsın“ı Mehan’ın gitarı eşliğinde Mehan ile seslendiren Adrian, bu yorumla da büyük beğeni topladı. Ardından ikili, Mehan‘ın Mayıs ayında yayınlanan ilk şarkısı “Sen Beni Güzel Hatırla“yı birlikte seslendirdiler. 

Sonrasında “Ela Gözlüm” türküsüyle devam eden konserin üçüncü konuğu Gökhan Kılıç oldu. Adrian, Kılıç ile tanışma hikayesini “Öf Öf’ü ilk Gökhan Kılıç’tan dinledim, iki gün boyunca inanılmaz etkilendim… Sonra albüme koymak isteyince Gökhan çalsın istedim ve kendisiyle tanıştık…” sözleriyle anlatırken Kılıç‘ın başarılı icracılığının da üzerinde durdu. İkili ilk olarak, Kılıç‘ın bağlaması eşliğinde Kılıç‘ın geçtiğimiz ay dinleyicilerle buluşan ‘Kızıltuğ Türküleri / Ustanın İzinden‘ albümünde birlikte seslendirdikleri Ali Kızıltuğ eseri “Dam Üstüne Çul Serer“i ve ardından bir başka Ali Kızıltuğ klasiği olan ve Adrian yorumu ile büyük ilgi gören “Öf Öf” ü seslendirdiler. Kılıç‘ın yorumunun yanında özellikle bağlama solosu da dinleyicilerden tam not aldı. Bu eserle konserin birinci bölümü sonlandı.

Konserin ikinci bölümüne üçüncü konuğu Ahmet Aslan ile çıkan Adrian, Aslan‘ın gitarı eşliğinde “Sarı Gelin”i seslendirdi. Ardından ikili, “Yârim Derdini Ver Bana”yı uyumlu bir düet performansı ile seslendirerek gecenin unutulmaz anlarından birine imza attılar.

Ardından orkestra yeniden geri dönerek Adrian‘a “Nereye Gidiyorsun“, “Herkes Gider Mi?” şarkılarında eşlik etti ve her iki Adrian klasiği de dinleyicilerden en çok reaksiyon alan anlardan oldu. “Bana Ne Yaptın” ile devam eden konserin son konuğu Gazapizm oldu. Sahneye “Kayıp” şarkısının ortasında çıkan Gazapizm, esere güzel bir ruh kattı.

Ardından ikili, birlikte seslendirdikleri ve Çukur dizisinde büyük ilgi gören “Kalbim Çukurda” ile dinleyicinin beğenisini kazandılar.

Gecenin finali ise Adrian‘ın kapanış konuşması ve teşekkürlerinin ardından “Kelebek” ile oldu. Adrian sahneden ayrıldıktan sonra gitarların ve piyanonun bateriyle desteklenen soloları dinleyiciler için unutulmayacak bir final oldu.

Hep bir ağızdan söylenen artık klasikleşme yolunda giden ve 2000’lerin klasikleri olarak anılabilecek Adrian şarkıları, başarılı yeniden yorumlamalar ve konukların da desteğiyle Adrian‘ın gördüğü ilgi, daha uzun yıllar başarılı çalışmalara imza atacağının bir göstergesi.