Müzik Haberleri

Başarılı müzisyen Alper Tuzcu’dan iki yıl aradan sonra yeni albüm : “Aurora”…

2016’da yayınlanan ilk albümü Between 12 Waters ile kendisini Türkiye’nin en saygın genç bestecilerinden ve yapımcılarından biri olarak konumlayan Alper Tuzcu’nun ikinci albümü “Aurora“, Palma Records etiketiyle tüm dünyada ve Spotify, Apple Music gibi tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.
Berklee College of Music’den müzik prodüksiyon ve kompozisyon (Burslu – Yüksek Onur Derecesi ile) mezunu olan Tuzcu, geçtiğimiz 3 yıl içinde 3 kıtada ve 10 ülkede konserler verdi. Palma Records etiketiyle tüm dünyada yayınlanan 2016’daki Between 12 Waters albümü ve Lines EP’si ile Spotify ve diğer dijital müzik platformlarda onbinlerce dinleyiciye ulaştı. Uluslararası medyada da beğeniyle karşılanan albüm sonrasında Grammy ödülleri jürisine seçilen Tuzcu, dünyada bu jüriye seçilen en genç müzisyenlerden biri oldu. 

 

Tamamı Amerika’da yazılıp kaydedilen Aurora’da caz gitar tınıları, elektronik müzikle harmanlanırken, Türk müziğinden ezgiler de ustaca yazılmış sözler ile buluşuyor. İstanbul’un çok kültürlü hayatının içinde büyüyen Tuzcu, bu kozmopolit geçmişi müziğine de yansıtıyor. Bu anlamda albüm, global bir proje olmasına rağmen; aynı zamanda yerel bir bakış açısına da sahip.

 

Tür olarak Bonobo, Avishai Cohen ve Thundercat’in bir karışımı olarak özetlenebilecek Aurora’ya Danielle Angeloni (ABD), Micaella Cattani (Ekvador), LASYA (Hindistan) ve Kat Kennedy (ABD) gibi vokalistler eşlik ediyor. Buna ek olarak albümde Kolombiya, İtalya, İsrail, Kıbrıs ve Umman’dan da Berklee’li müzisyenler de yer aldı.
İlerleyen zamanlarda CD ve Plak olarak da dinleyicilerle buluşacak olan “Aurora” albümünü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.