Müzik Haberleri

Başarılı müzisyen Okay Barış’tan yeni albüm : Artık Sevilmiyor Böyle…

Uzun yıllar İstanbul gece hayatında birçok orkestrada çalan, çok sayıda sözü, bestesi ve düzenlemesi bulunan Okay Barış albümlerin kartonetlerini okuyanların iyi bildiği bir müzisyen ve elektronik müzik takipçilerinin yakından tanıdığı bir ses… Yorumcu olarak en son Beter Ol ile dinlediğimiz Barış’ın prodüktörlüğünü Sezen Aksu ile birlikte üstlendiği “Artık Sevilmiyor Böyle…” isimli albümü SN Müzik etiketiyle dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

11 şarkıdan oluşan albümde11 şarkının da düzenlemesinde Okay Barış’ın kendi imzası bulunuyor. Albümdeki bestelerin tamamı ve 8 şarkının sözü albümün müzikal konseptini de belirlerleyen Aksu’ya ait.  Sözlerden 2’si Sibel Algan tarafından yazılırken, albümde bir de sürpriz isim bulunuyor: Yıldız Tilbe, albümde “Aşktan Giderken” isimli şarkıya yazdığı sözle yer alıyor.  

Sezen Aksu, albüm ile ilgili; “Okay aslında elektonik şarkılar yapmayı ve söylemeyi tercih eden bir müzisyen. Ama elektronik müzikte yeteri kadar ortaya çıkmayan çok özel bir sesi ve duygusu var. ‘Gel, bir tane de böyle bir albümün olsun’, dedim. Bir sene sonra kabul etti. Pek de güzel oldu bence…” diyor.

“Onursuz Olabilir Aşk” albüme çekilen ilk klip olarak, Barış yönetmenliğinde önümüzdeki günlerde dinleyicilerle buluşacak.

“Artık Sevilmiyor Böyle” tüm dijital platformlarda!