Müzik Haberleri

Son dönemin başarılı rock gruplarından Normal Değil’in beklenen ilk albümü dinleyicilerle buluştu : Hepsi Suya Yazıldı…

2015 yılında Funda Yükseloğlu ve Tolga Yükseloğlu tarafından kurulan rock grubu Normal Değil, kuruluşundan bu yana beste çalışmaları üzerinde durarak albüm çıkarmayı hedefledi. Berklee College of Music mezunu olan Orçun Sarıpolat prodüktörlüğünde 2017 yılının Ekim ayında kayıtlara giren grup ,aşk ve ayrılık temalı şarkı sözleri üzerine farklı düzenleme ve elektronik öğelerle harmanlanmış alt yapı ile 8 bestesini bitirdi.Mastering dâhisi Dave Collins albümün masteringini yaparak Şubat ayında kayıtları teslim etti. İlk iki teklisi ‘Ayna Ayna’ ve ‘Kapat Gözlerini’ şarkılarına Mert Gider yönetmenliğinde 2 klip çekti.

Şimdi ise, Normal Değil’in Garaj Müzik etiketli ilk albümü ‘Hepsi Suya Yazıldı’ dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu. Albümün çıkış şarkısı “Kal Benimle” Barış Benice yönetmenliğinde kliplendirildi.
Grammy Ödüllü Dave Collins’in mastering’ini yaptığı, prodüktörlüğünü Orçun Sarıpolat’ın üstlendiği ‘Hepsi Suya Yazıldı’ albümünde yer alan 8 şarkının söz ve bestesi Funda Yükseloğlu’na (vokal) ait.

Bütün anıların, aşkların, kayıpların birer birer yok olduğu, ama onları yaşatmak için umudun her zaman var olacağını anlatan albümün kapağı Bahadır Uludağlar tarafından tasarlanıp illüstre edildi.
Geleneklerin dışında bir sound yaratarak modern ve çarpıcı aranjmanları ile farklı bir tarz yakalayan Normal Değil; Funda Yükseloğlu (Vokal), Tolga Yükseloğlu (Gitar), Emre Tehmen (Bas), Okaner Ertuğrul (Davul) ve Selçuk Usluer (Klavye & Synth)‘den oluşuyor.Müzik dışında profesyonel iş kariyerlerine de devam eden Normal Değil, farklı tecrübe ve beğenilerini ortak bir potada eritiyor.

“Hepsi Suya Yazıldı” tüm dijital platformlarda!