Müzik Haberleri

Cem Tuncer, ilk solo albümü “Alright!”ı dinleyicilerle buluşturdu…

Türkiye’de caz müziğinin önde gelen gitarist, besteci ve aranjörlerinden Cem Tuncer’in ilk solo albümü “Alright!”, Lin Records etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı ve önümüzdeki günlerde CD formatıyla da müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Albüm, ilk olarak geçtiğimiz haftalarda Intro’suyla da tekli olarak dinleyicilerle buluşmuş ve güzel geri dönüşler almıştı. İmza attığı ödüllü dizi ve film müzikleriyle tanınan, cazdan popa Türkiye’nin starlarıyla aynı sahnede ve stüdyoda çalan Tuncer’in albümü süprizlerle dolu. Gitarda Cem Tuncer, tenor saksafonda Ricky Ford ile Engin Recepoğulları, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ediz Hafızoğlu’nun yer aldığı “Alright!”ın mix ve kaydını Sinan Sakızlı İstanbul’daki Hayyam Stüdyoları’nda yaptı, Albüm kapak çizimi Burcu Ürgüt, tasarımı ise Yiğit Gürevin’e ait.

Abdullah Ibrahim, Charles Mingus, Mercer Ellington, George Cables gibi caz efsaneleriyle aynı sahneyi paylaşan, onlarca albüme imza atan ve ilk kez Türkiyeli bir müzisyenin albümünde yer alan dünyaca ünlü saksafon sanatçısı Ricky Ford, “Alright!”da Cem Tuncer ile birlikte çalıyor. Albümün mastering çalışması ise Grammy Ödüllü müzisyen ve ses teknisyeni David Darlington’a ait… Albümde dokuzu Cem Tuncer’e, biri Ricky Ford’a ait on orijinal beste bulunuyor.

“Alright!”, Türkiye’deki caz müzisyenlerinin yabancı olmadığı, caz müziğine dair bir selamlaşma olarak kullanılan bir ifade. “Alright!” ile cazseverlere de seslenen Tuncer’in albümü için duayen Neşet Ruacan’ın görüşü şöyle: “Harika bir caz albümü! Nefis bir stüdyo kaydı ile buram buram caz kokan bir çalışma gerçekleşmiş. Kompozisyonlar bu güzel müzisyenleri çok iyi birarada tutmuş. Harika melodiler ve canlı sololar, kısacası hem konser hem de kulüp ortamlarında aynı canlılıkta çalınmaya hazır, ayrıca da koleksiyonunuzda bulunması şart olan bir caz albümü. Kompozisyonlar pırıl pırıl ortaya çıkarken, solocuların bireysel varlıkları ustaca eşitlenmiş. Tabii ki en güzel parça Z.T Blues. Tebrikler M. Cem Tuncer!”

Alright’ı tüm dijital platformlarda ve Kasım ayı itibariyle tüm müzik marketlerde bulabilirsiniz.